łączymy ludzi...

Niszczymy bariery, łączymy ludzi…

w Aktualności

W Publicznej Szkole Podstawowej nr 6 w Boguszowie – Gorcach po raz drugi zorganizowano obchody Europejskiego Dnia Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych.

Program rozpoczął się warsztatami plastycznymi dla uczniów klas III zorganizowanymi przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej przy PSPS nr 10 w Wałbrzychu. Oficjalne otwarcie obchodów nastąpiło o godzinie 10.00. Niebywałą atrakcją okazało się przedstawienie teatralne w wykonaniu uczniów z Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi im. Komisji Edukacji Narodowej Publicznej Szkoły Podstawowej nr 26 z Oddziałami Integracyjnymi. Podczas spektaklu, który miał na celu ukazanie, jak ważne jest wsparcie i pomoc osobom niepełnosprawnym, wykorzystano światło jako jeden z ważniejszych elementów teatralnej inscenizacji. Emocji dostarczyły również występy taneczne uczniów ze Szkoły Tanecznej Bans ze Strzegomia, mini recital Nikoli Frankowskiej, absolwentki szkoły, oraz przedstawienie w wykonaniu podopiecznych Ośrodka Szkolno – Wychowawczego dla Dzieci Niesłyszących w Nowym Siodle. W czasie jego trwania dzieci mogły nauczyć się kilka znaków języka migowego. Długo oczekiwanym występem był także koncert zespołu Sachiel z Krzeszowa, uczestników programu Must Be The Music. Obchody zakończył mecz koszykówki między przedstawicielami szkoły a Stowarzyszeniem ,,Mogę Wszystko".

Dzień ten z pewnością pozwolił uwrażliwić uczniów na potrzeby osób niepełnosprawnych. Był cenną lekcją tolerancji, która na długo pozostanie w pamięci. Koordynatorkami organizacji obchodów były Panie: Urszula Filip oraz Pani Joanna Paska. To dzięki ich zaangażowaniu oraz wsparciu nauczycieli i pracowników gospodarczych szkoły uroczystość stała się doskonałą okazją do podkreślenia roli tolerancji i równości wśród uczniów naszej szkoły.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

„Nieudany” powrót

Po 11 miesiącach procesu ze Szpitalem Sokołowskiego w Wałbrzychu świdnicki sąd uznał

Udało się!

Rozstrzygnięto przetarg na termomodernizację budynku szkoły w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii im. UNICEF
Go to Top