Nocne atrakcje w muzeach

Nocne atrakcje w muzeach

w Kultura

Niespodzianki, zwiedzanie miejsc zazwyczaj niedostępnych i inne atrakcje – muzea w całym regionie szykują się do kulturalnej nocy.

15 maja po raz kolejny w naszym regionie odbędzie się Noc Muzeów – impreza, w której placówki zapraszają do siebie gości, kiedy zapada zmrok.

Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju w ramach Nocy Muzeów przygotowało kilka atrakcji, których zwykle w ciągu dnia nie można doświadczyć. Ekspozycje dla zwiedzających będą czynne bezpłatnie w godz. 19.00-23.00. Jednak najważniejsze wydarzenia nocnego życia muzealnego rozpoczną się nieco później:- o godz. 20.00 odbędzie się wernisaż wystawy sztuki papieru „Inkunabuły i batikowe manuały" autorstwa wybitnej krakowskiej artystki Małgorzaty Buczek-Śledzińskiej.O godz. 21.00 dla amatorów nocnego zwiedzania zaśpiewa Chór „Makrotumia" pod dyrygenturą Joanny Kołcz. Jak przystało na Muzeum Papiernictwa, nie obejdzie się tej nocy bez czerpania papieru. Wydarzenie zapowiada się szczególnie interesująco, gdyż powstające późną porą arkusze będą miały kolor nocnego nieba nad dusznicką papiernią, a dzięki specjalnej substancji dodanej do masy (gwiezdnemu pyłowi) papierki zabłyszczą jak niebo pełne gwiazd. Zwiedzający, którzy wykażą się szczególną odwagą, będą mogli własnoręcznie wykonać gwiezdne arkusze i otrzymają je na pamiątkę Nocy w Muzeum Papiernictwa AD 2010. 

W ramach europejskiej edycji Long Night of Museums Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej przygotowało całonocny program wydarzeń i atrakcji kulturalnych. W programie m.in.

godz. 17.30 -koncert zespołu "Żywioł", godz. 19.00- wernisaż wystawy fotograficznej Jerzego Krychowskiego pt. "Rdza czyli pozostałość z wieku pary", godz. 19.30 prezentacja filmów o tematyce kolejowej „Człowiek na torach" oraz premiera polska filmu "Berlin, die Sinfonie der Grosstadt.", a o godz. 22.30 pokaz sztucznych ogni.

Atrakcji ma także nie zabraknąć w Muzeum w Wałbrzychu.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Kultura

„Artyści dzieciom”

W średniowiecznej scenerii Zamku Grodno odbył się wernisaż wystawy ” Artyści dzieciom-

SILENTlive

W marcu minęło już trzynaście długich lat zespołu SILENTlive. Grupa od dłuższego

„Poszukiwania”

W  piątek, 16 kwietnia, odbyło się otwarcie wystawy Łukasza Karkoszki „Poszukiwania” w
Go to Top