Nowa hala Nifco

Nowa hala Nifco

w Gospodarka

Kagami-wari – japoński zwyczaj, ceremonialne rozbicie beczki z sake, ma przynieść szczęście i pomyślność nowej inwestycji Nifco Poland sp. z o.o. funkcjonującej na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest-Park", w Świdnicy.

Nifco to japoński potentat części dla przemysłu samochodowego. Produkuje plastikowe elementy dla takich firm jak: Ford, Suzuki, Skoda, Porsche, Hyundai, Toyota. W Polsce firma obecna jest od 2006 roku, gdy fabrykę zlokalizowano w świdnickiej podstrefie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST-PARK". Budowa nowej hali trwała niespełna rok. – Kiedy wbijaliśmy pierwszą łopatę w marcu 2014, nowa hala była jeszcze tylko pomysłem- powiedział Siegfried Baier, prezes Nifco Poland – To miejsce, to nie jest tylko typowa hala produkcyjna, tutaj będziemy wprowadzać nowe technologie produkcyjne, będziemy mieli lakiernię umożliwiającą produkcję nowej gamy części, poza tym rozwijamy zarządzanie projektami i dział techniczny. To jest kluczowe, strategiczne miejsce dla Nifco – to właśnie stąd będziemy dalej rozwijać nasz biznes – dodał Siegfried Baier.

Nowa hala to możliwość zwiększenia produkcji i zatrudnienia. Już teraz w Nifco Poland pracuje blisko 400 osób. Ilona Antoniszyn-Klik, wiceminister gospodarki, podkreślała, że wspomaganie rozwoju przedsiębiorstw opartego na wiedzy to priorytet ministerstwa. – Przygotowujemy nową strategię polityki gospodarczej kraju na najbliższe lata. Bardzo duży nacisk kładziemy na innowacyjność. Chcemy wspierać firmy tak, aby powstające nowe miejsca pracy także były związane z kreatywnością, aby powstawały Centra Badań i Rozwoju. W ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój, 2014-2020, dysponować będziemy kwotą ponad 10 miliardów euro, które będą dostępne właśnie dla inwestorów, dla firm, które będą chciały rozwijać działalność innowacyjną – mówiła Ilona Antoniszyn -Klik. Uczestnicy uroczystości otwarcia podkreślali że nowa hala ważna jest nie tylko dla Nifco, ale ma wpływ na rozwój całego regionu. – Dobrze jest widzieć, jak japońska firma, która zdecydowała się zainwestować w Polsce rośnie, rozwija się, tworzy miejsca pracy, wpływa na lokalną społeczność i gospodarkę. Gratuluję konsekwentnego rozwoju i życzę, aby trwał nadal – podkreślała Barbara Kaśnikowska, prezes Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST-PARK". Wręczając pamiątkowy agat, którego nazwa pochodząca z greki, oznacza tworzący dobro, dodała – Nifco jest właśnie takim inwestorem, który tworzy i szerzy dobro w tym regionie. – Otwarcie tego projektu rozbudowy ma ogromne znaczenie dla pracowników Nifco, ale jest to także ważne wydarzenie dla całego regionu i wzrostu gospodarczego. Dzięki naszej spółce – matce, a także wsparciu WSSE „INVEST-PARK", cały czas możemy się rozwijać i przyczyniać się do rozwoju Świdnicy i Dolnego Śląska – deklarował Siegfried Baier, dyrektor Nifco Poland.

Koncern Nifco powstał w 1967 roku, dziś ma kilkadziesiąt fabryk, w 14 krajach Azji, Ameryki i Europy, zatrudnia ponad 8 tysięcy pracowników. Obecna od 9 lat w Polsce firma Nifco otrzymała pięć zezwoleń na prowadzenie działalności na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST-PARK". Łączny koszt inwestycji to prawie 140 mln złotych. Firma zadeklarowała zatrudnienie blisko 450 nowych pracowników.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Gospodarka

Minister w urzędzie

Reformie rynku pracy oraz zmianom w przepisach pozwalających na zatrudnianie cudzoziemców poświęcone

Umowa podpisana

Pełniący funkcję Burmistrz Miasta Boguszowa-Gorc Krzysztof Kumorek podpisał umowę na realizację zadania
Go to Top