Nowa trasa rowerowa

Nowa trasa rowerowa

w Sport

Osiem kilometrów ma nowa trasa rowerowa, która oficjalnie otwarta zostanie już w najbliższą niedzielę. Oprócz wyznakowania nowej trasy, przeprowadzono również rewitalizację istniejącej trasy „Wokół Ptasiej Kopy”.

Oprócz wyznakowania nowej trasy, przeprowadzono również rewitalizację istniejącej trasy „Wokół Ptasiej Kopy”. Obie łączą wałbrzyskie dzielnice Stary Zdrój i Poniatów i mają za zadanie służyć mieszkańcom i turystom lubiącym zdrowy, ekologiczny i aktywny tryb życia lub chcą podziwiać wspaniałe panoramy z punktów widokowych przy „Długiej Łące” oraz Lisim Kamieniu. Na trasie oprócz stołów, ławek i stojaków na rowery ustawione zostały również tablice z mapą trasy oraz informacją o gatunkach roślin i zwierząt żyjących w masywie Ptasiej Kopy. Projekt rewitalizacji trasy został sfinansowany głównie z Europejskiego Funduszu Toyoty (Toyota Fund for Europe) . Sama trasa powstała dzięki wspólnemu zaangażowaniu Toyota Motor Manufacturing Poland, Gminy Wałbrzych oraz Miejskiego Zakładu Usług Komunalnych. Zapraszamy wszystkich chętnych na rowerach i nie tylko na otwarcie trasy, które rozpocznie się w niedzielę, o godzinie 12:00.

Program:

12:00 Otwarcie odnowionej trasy rowerowej „Wokół Ptasiej Kopy”, ok 12 km (znaki niebieskie) i nowej trasy „Lisi Kamień” ok 8 km (znaki zielone).

12:10 Przejazd trasy na rowerach, poczęstunek

13:30 Konkurs ekologiczny

14:00 Konkurs sprawnościowy

14:30 Zakończenie imprezy (osoby chętne mogą dalej pozostać spędzając czas przy ognisku)

Miejsce: Punkt rekreacyjno – widokowy Długa Polana pod szczytem Ptasiej Kopy.

Dojazd samochodem: Dojazd na punkt widokowy od ul. Różanej, następnie ul. Kazimierza Pułaskiego (mijając cmentarz skręcamy w leśną drogę, do góry w prawo) patrz mapka

Dojście: Dojście trasą wyznakowaną przez organizatora od ul. Sosnowej 22 (Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 1)

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Sport

Cztery medale zdobyte

Za nami pierwsza historyczna runda otwartej Dolnośląskiej Ligi w zapasach kobiet młodziczek

Warcabowy Turniej

Uczniowie klasy III w szkole podstawowej w Witkowie wzięli udział w dwudniowej

Młody, ale bardzo zdolny

Starosta Krzysztof Kwiatkowski wraz z wicestarostą Iwoną Frankowską i członkiem zarządu Mirosławem
Go to Top