Nowe mieszkania w Boguszowie-Gorcach

Nowe mieszkania w Boguszowie-Gorcach

w Aktualności

Gmna Boguszów-Gorce zyskała 20 całkowicie odnowionych mieszkań. Mieszkańcy deklarujący chęć zamiany dotychczas wynajmowanego lokalu , mogą teraz zyskać zupełnie nowe lokum, znajdujące się w jednym z dwóch kompleksowo wyremontowanych budynków.

Pierwszym z nich jest obiekt przy ul. Racławickiej 19, składający się łącznie z 12 mieszkań o powierzchni od 31 m² do 42 m². Budynek posiada 3 piętra. Na każdym z nich znajdują się: 2 lokale 2 – pokojowe oraz 2 lokale1 – pokojowe. Remont przeprowadzono w pełnym zakresie, obejmującym wszystkie instalacje: elektryczną, wodno – kanalizacyjną, gazową, ogrzewanie gazowe (kocioł dwufunkcyjny), ściany pomieszczeń pomalowane zostały na kolor biały, na podłodze zaś położono wykładzinę (pokój) i płytki ceramiczne (kuchnia i łazienka), a łazienka wyposażona jest w umywalkę i kabinę prysznicową z brodzikiem. Wykonano docieplenie budynku i nową elewację. Prace remontowe objęły także teren wokół budynku, który został dodatkowo utwardzony oraz wydzielono miejsca postojowe dla mieszkańców. Ponadto obiekt wyposażony jest w instalację domofonową, telewizyjną i telefoniczną. Na remont obiektu pozyskano 301.000 zł ze środków programu rządowego, a całkowity koszt robót wyniósł 1.386.200 zł.

Drugi budynek mieści się przy ul. Żeromskiego 35, a w nim znajduje się 8 lokali mieszkalnych o powierzchni od 31 m² do 72 m² oraz 1 lokal użytkowy. Oferowane mieszkania są w stanie deweloperskim. Dokonano całkowitej przebudowy budynku z zakresie układu mieszkań, jak również remontu instalacji wodnej, sanitarnej, elektrycznej i gazowej. Lokale wyposażone są w ogrzewanie gazowe z 2-funkcyjnym kotłem, instalację telewizyjną i telefoniczną. Budynek został docieplony. Całkowity koszt gruntownej przebudowy budynku to 1.257.952 złotych z czego ze środków Unii Europejskiej pozyskano 348.834,60 zł. Dodatkowo zagospodarowano teren wokół budynku poprzez utwardzenie podłoża i wykonanie dojścia do budynku. – Nasze miasto zmienia się, a co najważniejsze, w nowych kamienicach mieszka się wygodniej. Turystyka jest oczywiście priorytetem, bo dzięki niej zarabiamy pieniądze, ale my również musimy dobrze się czuć w naszym mieście. Dlatego będziemy nadal skutecznie walczyć o pieniądze na generalne remonty budynków w mieście – mówi burmistrz Miasta Waldemar Kujawa

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Konsultacje społeczne

Powiat Wałbrzyski zaprasza wszystkich mieszkańców do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących propozycji

Budują obwodnicę

Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu oficjalnie zainaugurowała rozpoczęcie prac przy

Biała broń

Zamek Książ w Wałbrzychu otrzymał w depozyt minikolekcję broni białej ze zbiorów
Go to Top