Nowoczesna hala sportowa w Walimiu

Nowoczesna hala sportowa w Walimiu

w Aktualności

Takiej hali sportowej, jaką od wczoraj mogą poszczycić się uczniowie Zespołu Szkół w Walimiu, nie ma w całym regionie. Obiekt kosztował blisko 5,5 mln złotych, większość tych środków pochodziła z Unii Europejskiej.

Hala sportowa o arenie mierzącej blisko 700 metrów kwadratowych, zaplecze socjalne, łącznik… wszystko lśniące nowością i wpisujące się w budynek Zespołu Szkół w Walimiu. – Szkoła przeżywa swoją drugą młodość. Jej standard nie odbiega od placówek europejskich – mówił podczas ceremonii otwarcia, wójt Adam Hasuman. Warto podkreślić, że warte blisko 5,5 mln złotych zadanie, gmina w 30 % sfinansowała z własnych środków. – Jak na możliwości Walimia jest to ogromna inwestycja – podkreślał wójt Hausman. Reszta środków pochodziła z dotacji przyznanej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego.

Łącznie z halą, w Walimiu uruchomiono także kompleks boisk sportowych, wybudowanych w ramach programu „Orlik”. Warte ponad 930 tysięcy złotych zadanie przeprowadzono dzięki dotacji z budżetu państwa, środkom z budżetu gminy oraz dofinansowaniu z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. – Od kilku lat próbujemy walczyć o to, aby pieniądze były dzielone w sposób zrównoważony dla całego regionu. Walim i te dwie inwestycje są tego najlepszym przykładem – podkreślał, przemawiając podczas otwarcia, radny Jerzy Tutaj, przewodniczący Komisji Polityki Rozwoju Regionalnego i Gospodarki Sejmiku Województwa Dolnośląskiego.

Tags:

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

„Nieudany” powrót

Po 11 miesiącach procesu ze Szpitalem Sokołowskiego w Wałbrzychu świdnicki sąd uznał

Udało się!

Rozstrzygnięto przetarg na termomodernizację budynku szkoły w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii im. UNICEF
Go to Top