Nowy pomysł na Górnika

Nowy pomysł na Górnika

w Sport

To będzie prawdziwa rewolucja. Spadkowicz z II ligii – Górnik Wałbrzych – planuje postawić nacisk na pracę u podstaw, czyli zajęcia nawet z kilkuletnimi dziećmi.

Najmłodszymi, czyli dziećmi do 7 lat zajmie się Adrian Mrowiec, który po 15 latach powrócił do Górnika, aby wspomóc zespół w walce o III-ligowe punkty, a ponadto objąć grupę skrzatów. Asystentem Mrowca, który posiada licencję UEFA, będzie Jan Rytko. Nieco starszą grupą dzieci, bo 7 i 8-latków przejmie Marcin Morawski, który posiada licencję trenera II klasy. Jego pomocnikiem będzie Dominik Radziemski. Jacek Fojna (licencja UEFA B) szkolić tymczasem będzie dzieci w wieku 9 i 10 lat, a dodatkowo zajmie się juniorami młodszymi. Kolejną grupę, czyli 11 i 12-latków, pod swoje skrzydła weźmie Mirosław Otok, a trampkarzy trenować będzie Marcin Folc. To zresztą nie jedyna odpowiedzialna funkcja byłego napastnika Górnika, który od nowego roku pracować będzie z uczniami klasy sportowej o profilu piłkarskim, która powstanie w Gimnazjum nr 11 przy wsparciu PWSZ Wałbrzych. Do pracy z juniorami starszymi powróci Piotr Przerywacz, który ponadto będzie pomagał odpowiedzialnym za zespół seniorów: Robertowi Bubnowiczowi oraz Marcinowi Morawskiemu.

Nad pracą trenerów czuwać będzie koordynator, którym został Tomasz Idziak. -W najbliższym czasie planujemy rozpocząć bardzo szeroką kampanię, która będzie związana z naborem dzieci. Rozpoczniemy ją już w sierpniu, a będzie ona polegała między innymi na zorganizowaniu spotkań w przedszkolach, a następnie we wrześniu w szkołach podstawowych. Przyjmą one formę warsztatów, treningów, zabaw z piłką, działań, które będą miały na celu przyciągnięcie do klubu jak największej liczby dzieci. Zaczynamy już od dzieci 4, 5 i 6-letnich, po żaków, młodzików i trampkarzy, a kończąc na juniorach starszych. Chcemy również podpisać umowy partnerskie z klubami działającymi w Wałbrzychu, jak i w okolicach. Jesteśmy po rozmowach z kilkoma klubami, tak więc myślę, że niedługo będziemy mogli zamieścić ich nazwy, szyldy, na naszej stronie internetowej, która w najbliższym czasie przejdzie całkowitą metamorfozę- tłumaczył Idziak.

Jak wspomnieliśmy, trener Bubnowicz będzie nie tylko piastował funkcję szkoleniowca III-ligowców, ale przyjął na siebie także obowiązki dyrektora sportowego. Jego rolą będzie dbanie o wymiar sportowy zarówno pierwszej drużyny, jak i w całości szkolenia młodzieży i dzieci w Górniku. Jedną z pierwszych decyzji dyrektora sportowego będzie wysłanie kilku osób na kursy, który pomogą uzupełnić wiedzę trenerską, a także uzyskać odpowiednie certyfikaty. Mowa chociażby o Damianie Jaroszewskim, który poprowadzi szkółkę bramkarską, czy Mirosławie Otoku, który pracować będzie z 11 i 12-letnimi dziećmi.

Dyrektor sportowy to kolejna, ale nie ostatnia nowość, jeśli chodzi o funkcjonowanie klubu. Jak bowiem poinformował prezes Jakacki, powołana została Rada Programowa, na czele której stanął Czesław Grzesiak. -Rada Programowa ma za zadanie wspierać zarówno merytorycznie, jak i swym doświadczeniem zarząd klubu. Mam nadzieję, że pójdzie to w takim kierunku, że dzięki osobom, które będą działały w RP, będzie możliwość lepszego pozyskiwania sponsorów spoza naszej czołówki i Urzędu Miastu, który jest w dalszym ciągu głównym organem finansującym klub- wyjaśnił Jakacki.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Sport

Go to Top