Nowy sezon - nowy dyrektor

Nowy sezon – nowy dyrektor

w Kultura

Teatr Dramatyczny w Wałbrzychu otwiera 52 sezon artystyczny pod hasłem Powodzenia, Kowboju!

Wraz z rozpoczęciem sezonu 2015/2016 pracę w charakterze zastępcy dyrektora ds. artystycznych teatru podjął Maciej Podstawny, reżyser, dramaturg. – W tym sezonie chcemy iść nowymi, dotąd nie odkrytymi ścieżkami. Nie chcemy edukować, a nauczyć się czegoś nowego od naszych widzów. Chcemy opowiadać o problemach. Otwieramy także nową ofertę dla szkół oraz obniżamy ceny biletów – mówił Maciej Podstawny. Specjalna oferta biletowa zawiera m. in.: kartę teatromana (jej posiadanie  uprawnia do zakupu biletów w cenie 22 zł) czy karnet teatralny Szaniawskiego w cenie 80 zł, który uprawnia do uczestnictwa w 5 wybranych spektaklach. Zarówno karta jak i karnet to atrakcyjny produkt dla stałych bywalców teatru i dobry pomysł na prezent. Od nowego sezonu raz w miesiącu weekend w teatrze będzie zaczynać się dzień wcześniej. – Co najmniej raz w miesiącu, w czwartek szykować będziemy dla Was pączka z lukrem. To znaczy wieczór autorski, dyskusję przy kawie, koncert czy czytanie performatywne – mówiła Dorota Kowalkowska, kierownik literacki. Inauguracja tak zwanego ,,Tłustego Czwartku" odbędzie się 17 września 2015 i zostanie połączona z pokazem spektaklu ,, Szkoła żon".

Poniżej spektakle, które rozpoczynają nowy sezon w teatrze.

Przyszedł mężczyzna do kobiety – Mężczyzna po przejściach, kobieta z przeszłością. Spotykają się na zaaranżowanej randce w ciemno. On – flegmatyczny aptekarz, spóźnia się na pierwsze spotkanie. I choć taki wstęp nie wróży niczego dobrego, to może warto spróbować?… Pełna ironii i humoru sztuka Siemiona Złotnikowa pozwala spojrzeć na siebie z dystansem, a na aktorską inicjatywę Ireny Wójcik i Piotra Tokarza – z uznaniem.

Szkoła żon – Reżyser przenosi akcję Molierowskiego XVII-wiecznego dramatu do świata kryminalnych intryg i męskich aberracji. Arnolf – główny bohater – uprowadza małą dziewczynkę – Anuszkę z zamiarem wychowania jej na wzorową żonę… Rozpoczyna się gangsterskie polowanie, wielka gra pozorów, udawania i kamuflażu. Szkoła żon to opowieść o zazdrości, pełna efektów humorystycznych z pogranicza grozy i absurdu, wampirycznym kostiumie i anturażu.

Przyszedł mężczyzna do kobiety:

11, 12 września 2015 / godz. 18.00 / Scena Kameralna

Szkoła żon

13 września 2015 / godz. 19.00 / Duża Scena

Rezerwacja biletówtel. 74 64 88 301-03 lub http://bilety.teatr.walbrzych.pl/

 

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Kultura

O!PLA

Dzień Flagi oraz Święto Konstytucji 3-go Maja tuż, tuż nic więc dziwnego,

To był ich dzień

Bibliotekarze z Wałbrzycha i powiatu wałbrzyskiego uroczyście świętowali Dzień Bibliotekarza.

Dzień bibliotekarza

Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Bibliotekarza i Bibliotek, w tym roku przypadającego na 
Go to Top