Nowy wizerunek miasta?

Nowy wizerunek miasta?

w Aktualności

Ponad 28 milionów złotych pochłonąć ma budowa nowego wjazdu do Wałbrzycha. Miejsce starej nawierzchni ulicy Wrocławskiej zająć ma 4 – pasmowa jezdnia oraz rondo. Poszerzenie drogi wiąże się wywłaszczeniami mieszkańców z niektórych okolicznych budynków, które ulegają rozbiórce.

Budowa nowego wjazdu do miasta udrożnić ma ruch związany ze specjalną strefą ekonomiczną, Zamkiem Książ, Palmiarnią, a także pomóc w przemieszczanie się pomiędzy Wałbrzychem, a Świdnicą i Wrocławiem. Remont tego odcinka ma również zdaniem prezydenta, kluczowe znaczenie wizerunkowe. – Musi ulec zmianie, budowany od wielu lat, fatalny obraz wjazdu do Wałbrzycha. Miasto ma za zadanie zainteresować nowych inwestorów oraz ludzi, którzy chcieliby tu żyć i pracować. Układ drogowy również musi ich do tego zachęcać – podkreśla Roman Szełemej. Przetarg na budowę drogi wygrała wrocławska firma Pro-Tra Buliding. Wykonawca powiązany jest z firmą Ziajka, która zakończyła niedawno remont ulicy Sikorskiego w Wałbrzychu. Całość zadania wynieść ma ponad 28 milionów złotych. Miasto starać się będzie pozyskać na ten cel dofinansowanie ze środków zewnętrznych. Taka ilość gotówki pozwoli jednak na przeprowadzenie gruntownych zmian, przy wjeździe do Wałbrzycha. – Będzie to droga czteropasmowa, z wielkim rondem przy wjeździe do Wałbrzycha, na wysokości palmiarni. Szerokość drogi zachowana będzie także po przejściu przez skrzyżowanie ulic: Wrocławskiej, Uczniowskiej i De Gaulle’a, na odcinku o długości około 250 metrów. Przy ulicy Pogodnej następuje jej naturalne zwężenie – tłumaczy prezydent miasta.

By udrożnić ruch w okresie remontu, wybudowana ma zostać droga poboczna, położona równolegle o ulicy Wrocławskiej, która połączy ulicę Witosa z rondem przy Palmiarni. Poszerzenie drogi do 4 pasów wiąże się z wyburzeniami budynków. Kolejne mają zostać zlikwidowane jeszcze w grudniu tego roku, a na przeniesienie do nowych lokali czekają jeszcze dwie rodziny. Przebudowa około 1300 metrów ulicy Wrocławskiej ma się rozpocząć na początku przyszłego roku i potrwać około 11 miesięcy.

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

„Cyfrowa Gmina”

Gmina Czarny Bór otrzymała wsparcie w wysokości 100 tysięcy złotych na rozwój

Wojskowi w powiecie

Na zaproszenie starosty Krzysztofa Kwiatkowskiego ziemię wałbrzyską odwiedzili  żołnierze z 12 Szczecińskiej
Go to Top