Nowy właściciel Porcelany Krzysztof

Nowy właściciel Porcelany Krzysztof

w Gospodarka

Jak wynika z niepotwierdzonych jeszcze informacji Fabryka Porcelany Krzysztof została sprzedana za około 6 milionów złotych. Nabywcą jest najprawdopodobniej firma Nordis z Wrocławia.

Fabryka Porcelany Krzysztof zajmuje się produkcją porcelany stołowej i galanterii porcelanowej. Początki działalności fabryki datowane są na rok 1831. Od 1945 do końca 1995 roku fabryka funkcjonowała jako przedsiębiorstwo państwowe. Począwszy od 1953 roku znakiem firmowym jest W-Wawel. Od l stycznia 1996r. mienie przedsiębiorstwa zostało oddane w leasing spółce pracowniczej powstałej w maju 1995r. W dniu 13 września 1999r. Spółka przejęła leasingowe mienie na własność kończąc w ten sposób proces prywatyzacji.

Fabryka „Krzysztof" specjalizuje się w produkcji wysokogatunkowej porcelany wytwarzanej w oparciu o nowoczesne technologie. Najnowsze nabytki fabryki to piec do wypalania dekoracji wszkliwnych oraz – oddany do użytku w kwietniu 2005 roku – drugi piec do szybkiego wypalania porcelany ze szkliwem. W ofercie fabryki znajduje się 12 fasonów (form) porcelany, z najnowszym – Romeo – wprowadzonym do produkcji i promowanym w 2007r. Ma wieloletnie tradycje eksportowe na rynkach Europy Zachodniej i USA.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Gospodarka

Toyota się rozpędza

Toyota Motor Manufacturing Poland (TMMP) uruchomiła w Wałbrzychu drugą linię produkcyjną małej

Inwestycyjne wsparcie

Uchwałą Sejmiku Województwa Dolnośląskiego przyznano dodatkowe środki na program ochrony gruntów rolnych,

Minister w urzędzie

Reformie rynku pracy oraz zmianom w przepisach pozwalających na zatrudnianie cudzoziemców poświęcone
Go to Top