Nowy wóz w Grzędach

w Czarny Bór

Słoneczna aura dopisała oficjalnemu powitaniu średniego wozu ratowniczo-gaśniczego z napędem  4×4.  OSP w Grzędach w efekcie starań Gminy Czarny Bór związanych z pozyskaniem środków zewnętrznych otrzymała nowy pojazd marki Kamaz.

Samochód udało się zakupić dzięki rządowemu programowi oraz dofinansowaniu i współpracy kilku instytucji. Doposażenie jednostki OSP przełoży się nie tylko na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców Gminy Czarny Bór, ale także całego powiatu. Zaopatrzenie jednostki OSP w Grzędach w nowy wóz strażacki ze względu na uwarunkowania geograficzne pozwoli również na zapewnienie bezpieczeństwa sąsiadującym gminom Boguszów-Gorce i Mieroszów. –  Słowa podziękowania za wsparcie i zrozumienie potrzeb mieszkańców kieruję do Michała Dworczyka – Szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Grzegorza Macko – Wicemarszałka Województwa Dolnośląskiego, a także kierownictwa NFOŚiGW i Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu – mówi Adam Górecki, włodarz gminy. W uroczystym powitaniu pojazdu wzięli udział m.in. st. bryg. Krzysztof Szyszka – Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Wałbrzychu, Bogusław Uchmanowicz – Członek Zarządu Powiatu Wałbrzyskiego oraz Adam Górecki – Wójt Gminy i Marzena Łatka – Przewodnicząca Rady Gminy. Poświęcenia pojazdu dokonał ks. Paweł Oskwarek – były proboszcz parafii w Czarnym Borze i filii w Grzędach.

Wartość pojazdu wyniosła 830.000,00 zł. Jednostka otrzymała dofinasowanie na zakup wozu z kilku źródeł:  środki finansowe z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej/Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej – 240.000,00 zł, dotacja budżetowa z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w ramach „Programu modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Ochrony Państwa w latach 2017-2020” – 270.000,00 zł, środki finansowe przekazane przez zakłady ubezpieczeń – 50.00,00 zł, dotacja ze Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu – 40.000,00 zł  oraz środki Gminy czarny Bór – 230.000,00 zł. Po części oficjalnej, na uczestników czekała wspólna zabawa podczas Festynu Strażackiego. Wśród atrakcji nie zabrakło pokazu akcji strażackiej i niespodzianek dla najmłodszych.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Czarny Bór

Dożynki i Święto Pieroga

Tradycyjne, Czarnoborskie Dożynki, wielobarwne stoiska ze swojskim jadłem oraz legendarne Dolnośląskie Święto

Zawody rowerowe MTB

Aż 130 zawodników stanęło na starcie zawodów rowerowych, które rozegrano nad zalewem

Spółdzielnia powołana

W siedzibie Inkubatora Przedsiębiorczości w Czadrowie odbyło się zebranie założycielskie Spółdzielni Energetycznej
Go to Top