O ekologii wiedzą wszystko

O ekologii wiedzą wszystko

w Aktualności

Były ekologiczne pojazdy, plakaty, przedstawienie i konkursy plastyczne – tak głuszyckie dzieci w Szkole Podstawowej nr 3 obchodziły Światowy Dzień Ziemi. Patronat na do obchodami objął Burmistrz Wojciech Durak, który także ufundował nagrody w konkursie plastycznym.

– Do obchodów Dnia Ziemi przygotowywaliśmy się już dużo wcześniej, planując szereg działań, w czasie których dzieci nabywały wiedzę z ekologii: był zatem konkurs na plakat, na ułożenie haseł ekologiczno-przyrodniczych i na zbudowanie ekologicznych pojazdów – mówi koordynatora działań Joanna Świetlicka, nauczycielka ze Szkoły Podstawowej Nr 3.

W ramach obchodów został zorganizowany przez SP 3 także Gminny Konkurs Plastyczny pod hasłem ,,Głuszyca – moje miejsce na ziemi", w którym wzięło udział siedemnastu uczniów z głuszyckich szkół podstawowych. I miejsce zajęła Sara Chmiel ze SP 3, II miejsce przypadło Karnie Kruk ze SP2, kolejne Klaudii Jagórze ze SP 3, a czwarte Kamili Zakrzewskiej z SP 3. Nagrody w postaci książek, piór i długopisów wręczył Wojciech Durak, burmistrz miasta Głuszyca. Ponadto wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Powiatowa baza coraz większa

Starosta Krzysztof Kwiatkowski i Marek Masiuk, członek zarządu Powiatu Wałbrzyskiego  odebrali kolejny

Inwestują w sprzęt

Dzięki środkom otrzymanym z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych Powiat Wałbrzyski rozbudowuje bazę
Go to Top