Od dzisiaj do Wrocławia koleją

Od dzisiaj do Wrocławia koleją

w Aktualności

– Już dawno nie widziałam tyle osób na tym dworcu. Oby tylko udało się wszystko utrzymać- mówiła mieszkanka Świdnicy, która specjalnie przyszła na otwarcie dworca kolejowego w Świdnicy. Dzisiaj, wszystkie kursy są darmowe. Kolejne będą kosztować 5 złotych.

Na otwarcie budynku i dworca kolejowego w Świdnicy przyszło setki osób. Część świdniczan przybyła by pojechać do Wrocławia szynobusem. Dzisiejsze kursy są bezpłatne, zaś od jutra będą kosztować 5 złotych. – Korzystajcie państwo z tej nowej linii, a jak bardzo chcecie korzystać o tym świadczy duża grupa osób, która już pojechała do Wrocławia. – mówiła posłanka Izabela Katarzyna Mrzygłocka. – W strategii województwa napisaliśmy „blisko siebie” i ta kolej sprawi, że będziemy bliżej Wrocławia. To jest dar sejmiku dolnośląskiego, aktywność pana prezydenta , aktywność mieszkańców Świdnicy i mamy tą wielką rzecz. To są konkretne decyzje o dofinansowaniu tego dworca na ponad 5 milionów złotych. To jest 1,5 miliona złotych, żeby ta linia mogła funkcjonować od Jaworzyny Śląskiej do Świdnicy. Liczymy na to, że państwo będą jeździć, że będzie cały czas taka frekwencja jak dzisiaj i to pozwoli zwiększyć ilość kursów. Będziemy się także starać utrzymać ceny. – mówił Jerzy Tutaj.

Koszt przebudowy dworca to około 7 milionów złotych. Całość prac związana z budową centrum przesiadkowego opiewa na 21,3 miliony złotych, z czego około 14 milionów będzie pochodzić ze środków unijnych. Według szacunków, z centrum przesiadkowego w Świdnicy może korzystać nawet 460 tysięcy podróżnych rocznie.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Wojskowi w powiecie

Na zaproszenie starosty Krzysztofa Kwiatkowskiego ziemię wałbrzyską odwiedzili  żołnierze z 12 Szczecińskiej

Wypadek paralotniarza

\W okresie wakacyjnym niemal codziennie dochodzi do wypadków w rejonie działania Grupy
Go to Top