Odebrali klucze do nowych mieszkań

Odebrali klucze do nowych mieszkań

w Aktualności

Dokładnie 19 rodzin odebrało klucze do nowych mieszkań komunalnych. Budynek przy ul. Staszica 10-12 wybudowano w ramach miejskiego programu "Nasz Nowy Dom", który obejmuje budowę ponad 200 nowych mieszkań komunalnych.

W nowym budynku przy ul. Staszica na Nowym Mieście oddano 19 mieszkań o powierzchni do 65 metrów kwadratowych. Na Białym Kamieniu przy ul. Wiejskiej 19 mieszkań powstaje wskutek przebudowy obiektu po byłej Szkole Podstawowej nr 2. Kolejnych 51 w położonych po sąsiedzku trzech nowych budynkach. Powierzchnia lokali zamknie się w granicach 40 – 55 m2. Najwięcej, bo aż 4 budynki wybudowano na Podzamczu przy ul. Jana Pawła II, gdzie znajdzie się 120 mieszkań o powierzchni 40 – 50 m kwadr. Pod koniec września nowi lokatorzy na Podzamczu odbiorą swoje klucze.

Zasady i kryteria przyznawania mieszkań określiła uchwała Rady Miejskiej Wałbrzycha. Z kolei zarządzenie prezydenta Wałbrzycha określa sposób realizacji wniosków o przydział mieszkań. Preferowane były trzy grupy mieszkańców, młodzi wychowujący dzieci, osoby starsze od lat zamieszkałe w Wałbrzychu, a także niepełnosprawni. Wszystkie osoby starające się o nowe mieszkanie nie mogły mieć zaległości czynszowych. 85 mieszkań otrzymają ludzie młodzi wychowujący dzieci, 88 mieszkań trafi do osób starszych a 33 mieszkania trafią do osób niepełnosprawnych. Na realizację budowy nowych mieszkań komunalnych pn. Nasz Nowy Dom, miasto pozyskało dofinansowanie w wysokości 10 mln zł z Banku Gospodarstwa Krajowego.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Konsultacje społeczne

Powiat Wałbrzyski zaprasza wszystkich mieszkańców do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących propozycji

Budują obwodnicę

Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu oficjalnie zainaugurowała rozpoczęcie prac przy

Biała broń

Zamek Książ w Wałbrzychu otrzymał w depozyt minikolekcję broni białej ze zbiorów
Go to Top