Odeszła posłanka. Rozpadły się struktury

Odeszła posłanka. Rozpadły się struktury

w Aktualności

Zarząd Ruchu Palikota Okręgu Wałbrzyskiego poddał się do dymisji. To pokłosie decyzji, którą podjęła kilka dni temu posłanka tej partii Halina Szymiec – Raczyńska.

Z członkostwa w Ruchu zrezygnował m.in. przewodniczący Sebastian Drapała, sekretarz i skarbnik. Tym samym struktury wałbrzyskie przestały istnieć. – Potwierdzam tę informację – mówi Drapała. – Czy to konsekwencje decyzji posłanki? Czy utożsamiacie się z jej słowami? – pytamy wprost. – Tak – odpowiada konkretnie przewodniczący. Przypomnijmy. Odchodząc z Ruchu Palikota posłanka Halina Szymiec Raczyńska napisała m.in. "Cztery miesiące temu apelowałam do kolegów o poważą dyskusję nad kierunkiem, w jakim Ruch Palikota ma podążać. Bałam się, że fundamenty Ruchu, a więc liberalizm gospodarczy, neutralność światopoglądowa i wrażliwość społeczna zostaną zbanalizowane lub wręcz porzucone, a prace Klubu zdominuje walka o obecność w mediach. Za cenę śmieszności, arogancji i festyniarstwa. To, co w Ruchu Palikota dobre dla większości klubowych kolegów przestało być ważne. Dla mnie nie przestało. Nie chcę być członkiem Klubu, który zapomniał o programie gospodarczym, a swój byt opiera o bezrozumny antyklerykalizm i sprowadzenie wolności obywatelskich do marszu konopi. Idee światopoglądowej neutralności państwa oraz liberalizmu obyczajowego są mi bliskie, ale nie będę walczyć o nie językiem nienawiści. Ruch Palikota stracił już Adama Kępińskiego, Bartłomieja Bodio, a ostatnio Artura Bramorę. Odchodzę z Ruchu z dorobkiem dwóch autorskich ustaw – ustawy o edukacji seksualnej i ustawy in vitro oraz praktycznie zakończonym projektem reformy służby zdrowia. To pokaźny dorobek zważywszy na niecałe dwa lata mojej poselskiej pracy. Podobnie jak Artur Bramora chcę pozostać posłem niezależnym. Kto wie, może grono posłów zainteresowanych pracą merytoryczną z czasem się powiększy. Po cichu na to liczę" – napisała na swojej oficjalnej stronie posłanka. " Poniżej oświadczenie byłych członków zarządu:

"25 czerwca 2013 Zarząd Wałbrzyskiego Okręgu Wyborczego Ruchu Palikota: Sebastian Drapała (przewodniczący), Bartłomiej Wolski (wiceprzewodniczący), Ewa Lisowska (skarbnik) i Aleksandra Sawiel (członek zarządu) podali się do dymisji. To pokłosie decyzji jaką posłanka Halina Szymiec – Raczyńska podjęła 19 czerwca 2013 odchodząc z klubu Ruchu Palikota, tym samym zostając posłem niezależnym. Swoją decyzję Halina Szymiec – Raczyńska argumentowała tym, że partia z którą się związała „byt opiera o bezrozumny antyklerykalizm i sprowadzenie wolności obywatelskich do marszu konopi. Idee światopoglądowej neutralności państwa oraz liberalizmu obyczajowego są mi bliskie, ale nie będę walczyć językiem nienawiści” – mówiła posłanka. Jednocześnie informujemy, że na chwilę obecną nie będziemy wiązać się z żadną partią polityczną, co nie zmienia faktu, że w dalszym ciągu będziemy działać na rzecz mieszkańców regionu jako asystenci Haliny Szymiec – Raczyńskiej". Podpisali: Sebastian Drapała, Bartłomiej Wolski, Ewa Lisowska, Aleksandra Sawiel

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

„Nieudany” powrót

Po 11 miesiącach procesu ze Szpitalem Sokołowskiego w Wałbrzychu świdnicki sąd uznał

Udało się!

Rozstrzygnięto przetarg na termomodernizację budynku szkoły w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii im. UNICEF
Go to Top