Odkryli tajemnice Kasiąża

Odkryli tajemnice Kasiąża

w Kultura

Ogromnym sukcesem okazała się gra fabularna, którą biuro promocji Miasta i firma Exploring Events przeprowadziły w zamku Książ. Do udziału, pomimo 120 miejsc, zgłosiło się aż 270 uczestników. Ostatecznie wystartowało 181, klucząc po zakamarkach Książa w poszukiwaniu koperty zawierającej największą tajemnicę tutejszych podziemi z czasów II wojny światowej.

Gracze napotykali agentów polskiego wywiadu, szpiegów, gestapowców i wiele innych postaci z tamtych lat. Każda z tych postaci stawiała przed nimi zadanie i przyznawała punkty za odkrywanie sekretów III Rzeszy wycofującej się przed Armią Czerwoną. Pozornie celem było zwycięstwo w trzygodzinnej rywalizacji, w rzeczywistości największą nagrodą okazała się świetna zabawa, przygoda i poznawanie zamku z niezwykłej, wyjątkowo atrakcyjnej perspektywy. Wygrała przesympatyczna czwórka dziewczyn z wałbrzyskiego II LO: Anna Kmiotek, Paulina Kmiotek, Agnieszka Kwiecień, Aleksandra Wiecha. Drugie miejsce zdobyli również wałbrzyszanie, także uczniowie II LO: Piotr, Baranowski, Anna Dymarczyk, Dominika Janczak, Michalina Kupczak

Trzecie miejsce zajęła drużyna pod dowództwem Huberta Jaworskiego w składzie: Kuba Maciejewski, Damian Gajecki, Paulina Fortuna. W nagrodę zwycięzcy otrzymali m.in.: kamerę, książkę Jerzego Rostkowskiego "Tajemnice III Rzeszy. Wałbrzych. Zamek Książ. Szczawno-Zdrój", zaproszenie na obiad do "Restauracji Brama", bilety do Teatru Dramatycznego im J. Szaniawskiego, karnety na naukę jazdy do Stada Ogierów Książ, albumy "Zamek Książ" i "Wałbrzych na dawnej karcie pocztowej", zestaw "Porcelany z Wałbrzycha" i wiele innych gadżetów promocyjnych miasta.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Kultura

„Artyści dzieciom”

W średniowiecznej scenerii Zamku Grodno odbył się wernisaż wystawy ” Artyści dzieciom-

SILENTlive

W marcu minęło już trzynaście długich lat zespołu SILENTlive. Grupa od dłuższego

„Poszukiwania”

W  piątek, 16 kwietnia, odbyło się otwarcie wystawy Łukasza Karkoszki „Poszukiwania” w
Go to Top