Odwiedzasz groby 1 listopada? Przeczytaj

Odwiedzasz groby 1 listopada? Przeczytaj

w Aktualności

Rozpoczął się okres intensywnych przygotowań do Dnia Wszystkich Świętych. To m.in. prowadzone przez Zarząd Dróg i utrzymania miasta prace porządkowe przy wałbrzyskich nekropoliach.

W dniu 1 listopada pracownicy Miejskiego Zakład Usług Komunalnych będą pełnić dyżury na miejskich cmentarzach, udzielając informacji i pomocy mieszkańcom. Wzmożona będzie również częstotliwość komunikacji miejskiej. Autobusy komunikacji miejskiej kursować będą jak w dni robocze z wyjątkiem linii nr 4, która obsługiwać będzie trasę: Podzamcze – Rusinowa wg specjalnego rozkładu jazdy. O bezpieczeństwo mieszkańców dbać będzie Straż Miejska, jak i Policja, które sukcesywnie zwiększają liczbę patroli w okolicach i na wałbrzyskich cmentarzach. Zmianie ulegnie również organizacja ruchu. Szczegóły poniżej.
W dniach od 31.10.2013r. do 03.11.2013r.
ul. Sikorskiego: ( odcinek między ul. Przemysłową i Moniuszki )- na dwóch jezdniach, na skrajnych wydzielonych pasach ruchu przy chodnikach zostaną wyznaczone miejsca postojowe,( odcinek między ul. Przemysłową do wiaduktu ) – w porozumieniu z Wykonawcą robót budowlanych na ul. Sikorskiego, zostanie udostępniona wschodnia jezdnia z przeznaczeniem na wyznaczenie miejsc postojowych. Po obu stronach jedni zostaną wyznaczone miejsca postojowe, dla ruchu pojazdów samochodowych pozostanie pas środkowy. Wyjazd odbywać się będzie łącznicą prowadzącą w kierunku ul. 1 Maja (Sobięcin).
ul. Przemysłowa:
– obowiązywać będzie zakaz ruchu z wyłączeniem taksówek w godzinach 8.00-18.00 dla tych pojazdów. Wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy od pl. Na Rozdrożu do ul. Sikorskiego, – obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania, pojazd pozostawiony w godzinach 8.00-18.00 zostanie usunięty na koszt właściciela.

ul. Pułaskiego:

– obowiązywać będzie zakaz ruchu w obu kierunkach z wyłączeniem taksówek w godzinach 8.00-18.00. Odcinek między cmentarzami będzie trwale wygrodzony, nie będzie możliwy dojazd do cmentarza przy parafii Św. Barbary od strony ul. Pułaskiego.

ul. Moniuszki:

– po stronie budynku byłego komisariatu policji, na odcinku od komisariatu do skrzyżowania z ul. Sikorskiego, zostanie wprowadzony zakaz zatrzymywania.ul. Wyszyńskiego:- na odcinku od skrzyżowania z ul. Piętnastolecia do skrzyżowania z ul. Broniewskiego będzie wprowadzony zakaz zatrzymywania.

ul. Żeromskiego:

-obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania na odcinku od ul. Chałubińskiego do ul. Bema.ul. Wańkowicza:- obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania na odcinku od ul. Duboisa do ul. Bema po jednej stronie jezdni, po drugiej stronie zostaną wyznaczone miejsca postojowe. Na ulicy Bema zostaną wyznaczone dodatkowe miejsca postojowe.

ul. Piaskowa:

– obowiązywać będzie obustronny zakaz zatrzymywania na całej długości drogi.Ulica otwarta pozostanie dla ruchu do czasu zapewnienia przejezdności, w przypadku wystąpienia utrudnień zostanie zamknięta dla ruchu przez Straż Miejską.

ul. Cmentarna:-obowiązywać będzie obustronny zakaz zatrzymywania na całej długości drogi.

ul. Poznańska :– na drodze dojazdowej do cmentarza obowiązywać będzie zakaz ruchu w obu kierunkach z wyłączeniem taksówek w godzinach 8.00-18.00, – po obu stronach jezdni obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania na odcinku od ul. Curie-Skłodowskiej do ul. Internatowej.

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Konsultacje społeczne

Powiat Wałbrzyski zaprasza wszystkich mieszkańców do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących propozycji

Budują obwodnicę

Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu oficjalnie zainaugurowała rozpoczęcie prac przy

Biała broń

Zamek Książ w Wałbrzychu otrzymał w depozyt minikolekcję broni białej ze zbiorów
Go to Top