Odznaka dla wójt Świdnicy

Odznaka dla wójt Świdnicy

w Region

Teresa Mazurek, wójt gminy Świdnica, otrzymała Brązową Odznakę „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej". Odznaka przyznawana jest między innymi dla osób, które swą pracą lub działalnością w sposób szczególny przyczyniły się do rozwoju ochrony przeciwpożarowej.

Akademie z okazji Dnia Strażaka od lat są dobrą okazją do honorowania wyróżniających się strażaków i przedstawicieli administracji samorządowej. W tym roku Brązową Odznakę „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej" otrzymała wójt gminy Teresa Mazurek. Odznaka „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej" – polskie odznaczenie cywilne, nadawane jest przez Ministra Spraw Wewnętrznych, jako odznaczenie za ratowanie życia i ochronę mienia. Odznaka zgodnie z rozporządzeniem może być nadana osobom, które:wykazały ofiarność i odwagę w bezpośrednich działaniach ratowniczo – gaśniczych w czasie pożaru, klęski żywiołowej lub innego miejscowego zagrożenia, swą pracą lub działalnością w sposób szczególny przyczyniły się do rozwoju ochrony przeciwpożarowej, mają wybitne osiągnięcia służbowe jako strażacy Państwowej Straży Pożarnej. Odznakę nadaje Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, na wniosek Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej. Osoba wyróżniona otrzymuje Odznakę i legitymację potwierdzającą jego nadanie. Uchwałą Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego woj. dolnośląskiego Złotym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa został odznaczony Janusz Maruda.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Region

Odwiedzili sąsiadów

Delegacja z Gminy Czarny Bór gościła w połowie września w gminie Steimbke

Akcja #sadziMY w Gminie Czarny Bór

Gminne przedszkole „Malafirek” dołączyło do ogólnopolskiej akcji #sadziMY zainicjowanej przez Prezydenta Rzeczypospolitej

„Cyfrowa Gmina”

Gmina Czarny Bór otrzymała wsparcie w wysokości 100 tysięcy złotych na rozwój
Go to Top