Odzyskali sprzęt budowlany

Odzyskali sprzęt budowlany

w Region

Dzierżoniowscy policjanci przy współpracy z niemiecką policją odzyskali sprzęt budowlany wartości prawie 80 tysięcy złotych. Mikro koparko-ładowarki oraz zagęszczarki zostały skradzione na terenie Niemiec. Zarzut włamania i kradzieży usłyszał już 28-letni mieszkaniec Dzierżoniowa. Za tego typu przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej policji w Dzierżoniowie 2 października zatrzymali na jednym z parkingów samochód dostawczy. Jak się okazało w pojeździe znajdował się sprzęt budowlany w postaci mikro koparko-ładowarki oraz zagęszczarki. Jak ustalili policjanci rzeczy te zostały skradzione w ostatnich dniach września na terenie Niemiec. Łączna wartość strat to blisko 80 tysięcy złotych. Zarzuty włamania i kradzieży do firmy budowlanej usłyszał 28-letni mieszkaniec Dzierżoniowa. Prokurator zastosował wobec tego mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Zatrzymanie podejrzanego oraz odzyskanie skradzionego mienia było możliwe dzięki współpracy policji niemieckiej i dzierżoniowskiej. Zgodnie z polskim prawem za włamanie i kradzież grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Region

O!PLA

Dzień Flagi oraz Święto Konstytucji 3-go Maja tuż, tuż nic więc dziwnego,

Ciekawe zajęcia

Czarnoborski Uniwersytet III wieku uczestniczył w interesujących edukacyjno-przyrodniczych wykładach. Studenci spotkali się
Go to Top