Oglądali strażnicę

Oglądali strażnicę

w Aktualności

Dolnośląski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej wraz z zastępcą Komendanta Głównego PSP oraz wojewodą dolnośląskim wizytowali strażnicę przy ul. Ogrodowej, której oficjalne otwarcie nastąpi w maju.

Prace budowlane zakończyły się w grudniu 2011 roku, obecnie budynek strażnicy przy ul. Ogrodowej jest wyposażany w nowy sprzęt niezbędny do funkcjonowania jednostek straży pożarnej oraz pogotowia – na ten cel zostało przeznaczonych 700 000 zł.  – Planujemy kupić meble, sprzęt teleinformatyczny i łącznościowy, czyli komputery i radiostacje oraz m.in. sprężarkę do ładowania butli z powietrzem, urządzenia do konserwacji i napraw węży pożarniczych, jak i urządzenia do dekontaminacji, czyli usuwania i dezaktywacji substancji szkodliwych z ubrań gazoszczelnych – wyjaśnia Grzegorz Kułak Komendant Miejskiej PSP w Wałbrzychu, który wraz ze Starostą Wałbrzyskim Robertem Ławskim i Członkinią Zarządu Moniką Wybraniec przedstawili przybyłym gościom efekty dotychczasowych prac w budynku strażnicy realizowanych w ramach zadania pn. ,,Budowa strażnicy przeciwpożarowej Komendy Miejskiej i Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej Wałbrzych-Podzamcze". 

Dolnośląski Komendant Wojewódzki PSP st. bryg. mgr inż. Andrzej Szcześniak , Zastępca Komendanta Głównego PSP nadbryg. Marek Kowalski oraz Aleksander Marek Skorupa Wojewoda Dolnośląski byli zadowoleni z postępu prac i zapowiedzieli, iż uroczyste dolnośląskie obchody Dnia Strażaka będą miały miejsce w maju br. w Wałbrzychu. Wówczas też strażnica zostanie oficjalnie oddana do użytku.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

„Nieudany” powrót

Po 11 miesiącach procesu ze Szpitalem Sokołowskiego w Wałbrzychu świdnicki sąd uznał

Udało się!

Rozstrzygnięto przetarg na termomodernizację budynku szkoły w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii im. UNICEF
Go to Top