Ogranicznicy skończyli 24 lata

Ogranicznicy skończyli 24 lata

w Region

W Komendzie Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej w Krośnie Odrzańskim odbyły się obchody 24. rocznicy powołania Straży Granicznej oraz 6. rocznicy powstania Nadodrzańskiego Oddziału SG. W uroczystości, oprócz Komendanta Nadodrzańskiego OSG gen. bryg. SG Andrzeja Kamińskiego, jego zastępców płk SG Małgorzaty Sakaluk i płk. SG Tomasza Michalskiego oraz kadry kierowniczej NoOSG, udział wzięli także wojewodowie: lubuski Katarzyna Osos i dolnośląski Tomasz Smolarz.

Obecni byli również szefowie służb mundurowych szczebla wojewódzkiego, dowódcy wojskowi, a także przedstawiciele władz samorządowych i innych instytucji i urzędów współpracujących z Nadodrzańskim Oddziałem SG na terenie trzech województw: lubuskiego, dolnośląskiego i wielkopolskiego. W obchodach uczestniczyli także przedstawiciele policji niemieckiej federalnej i landowej oraz policji czeskiej. Uroczyste obchody rozpoczęły się o godz. 11.30 Mszą Świętą w intencji funkcjonariuszy i pracowników Straży Granicznej w Kaplicy pw. Świętego Mateusza w Komendzie Nadodrzańskiego OSG celebrowaną przez księdza biskupa Tadeusza Lityńskiego. O godzinie 13.00 na placu apelowym odbył się uroczysty apel. Podczas uroczystości wręczone zostały odznaczenia oraz awanse, a 11 funkcjonariuszy odebrało akty mianowania na pierwszy stopień w korpusie chorążych. Komendant Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej gen. bryg. SG Andrzej Kamiński podczas wystąpienia podziękował wszystkim funkcjonariuszom i pracownikom NoOSG za zaangażowanie, zrozumienie i poświęcenie i życzył odwagi przed nowymi wyzwaniami. Podkreślił także, że w wyniku wielu zmian formacja stała się sprawna, skuteczna i nowoczesna, a znaczny udział w tej skuteczności miała ścisła współpraca z innymi służbami w Polsce i za granicą.

W uroczystościach udział wzięła Orkiestra Morskiego Oddziału SG, która zapewniła dostojną oprawę muzyczną oraz kompanie honorowe Nadodrzańskiego Oddziału SG i 1. Brabanckiego Batalionu Czołgów z 34. Brygady Kawalerii Pancernej. Obchodom 24. rocznicy powołania formacji i 6. rocznicy powstania Nadodrzańskiego Oddziału towarzyszyły Drzwi Otwarte. Na odwiedzających Komendę NoOSG czekały specjalnie na tę okazję przygotowane atrakcje: pamiątkowe paszporty, wystawa fotograficzna, stoiska informacyjne SG oraz służb współdziałających, pokaz sprzętu. Chętni mogli również sprawdzić swoje siły w strzelaniu z broni laserowej lub łuku. Nie zabrakło tradycyjnego „granicznego” poczęstunku – grochówki i kiełbaski z grilla, a najmłodsi goście otrzymali w prezencie opaski odblaskowe, które zwiększą ich bezpieczeństwo po zmroku.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Region

Bezpieczne drogi

Gmina Walim może się pochwalić kolejnym odcinkiem nowego chodnika przy drodze powiatowej

Zachodnia wyremontowana

Zakończyła się bardzo ważna dla mieszkańców powiatu wałbrzyskiego a szczególnie gminy Boguszów-

Mają obwodnicę!

28 października pierwsi kierowcy pojechali wałbrzyską obwodnicą w ciągu drogi krajowej nr

Piękny jubileusz

Za nami wielki dzień Zespołu Szkół im. Marisi Skłodowskiej-Curie w Szczawnie-Zdroju –
Go to Top