Ogrodowa znów odjazdowa

Ogrodowa znów odjazdowa

w Aktualności

Rajdowa Ogrodowa to impreza, która na stałe wpisała się do kalendarza imprez Zespołu Szkół nr 5, a jej głównym celem jest zaprezentowanie nietuzinkowych umiejętności uczniów „Mechanika”, a także zachęcenie gimnazjalistów do wybrania tej właśnie placówki na dalszy etap edukacji. Gościem specjalnym ostatniej edycji był Rafał Szafir z zespołu WSM Wałbrzych.

Środa był szczególnym dniem w Zespole Szkół nr 5 przy ulicy Ogrodowej. Tego bowiem dnia nauczyciele usunęli się na plan dalszy, a w roli głównej wystąpili uczniowie „Mechanika”, którzy od kilku lat stoją za organizacją Rajdowej Ogrodowej. To oni najlepiej wiedzą, czym zainteresować młodszych kolegów i koleżanki, którzy być może nie podjęli jeszcze decyzji w sprawie wyboru szkoły na kolejny etap edukacji. Dla nich przygotowano konkurencje teoretyczne, ale i praktyczne, gdyż gimnazjaliści rywalizowali między innymi w zmianie kół na czas, ścigali się na torze przeszkód, próbowali swych sił w symulatorze jazdy, w konkursie „drżąca ręka”, rozwiązywali test motoryzacyjny, a dzięki alkogoglom mogli się przekonać, jak wygląda otaczający nas świat po spożyciu alkoholu. Warto podkreślić, iż z grona uczestniczących zespółów najlepsze wyniki uzyskali gimnazjaliści z Mieroszowa, którzy okazali się zwycięzcami konkursu.

Głównym punktem Rajdowej Ogrodowej był pokaz umiejętności Rafała Szafira z teamu WSM Wałbrzych. Jego efektowny drifting na miejscowym boisku rozgrzał uczniów „Mechanika”, ale i gości z gimnazjów do czerwoności, którzy nie mieli już chyba wątpliwości, iż Zespół Szkół nr 5 to placówka doskonałego wyboru.

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

„Cyfrowa Gmina”

Gmina Czarny Bór otrzymała wsparcie w wysokości 100 tysięcy złotych na rozwój

Wojskowi w powiecie

Na zaproszenie starosty Krzysztofa Kwiatkowskiego ziemię wałbrzyską odwiedzili  żołnierze z 12 Szczecińskiej
Go to Top