Ojcze Święty - Pamiętamy!

Ojcze Święty – Pamiętamy!

w Aktualności

Tysięcy wałbrzyszan spodziewają się organizatorzy piątkowej Mszy Świętej na Białym Kamieniu. To szczególna, wyjątkowa w Polsce uroczystość, do uczczenia pamięci Ojca Świętego.

Msza w każdą rocznicę śmierci Jana Pawła II gromadzi na stadionie wiernych wszystkich pokoleń z Wałbrzycha i okolic. Papież przywołujący potrzebę wspólnoty, zatroskany o człowieka, rodzinę i podzielający ludzkie cierpienie, zjednoczył mieszkańców miasta i zainspirował do budowy stacjonarnego hospicjum.

 

O godz. 16:30 na stadionie rozpocznie się program muzyczno-modlitewny w oczekiwaniu na mszę. Drogę Krzyżową oraz uroczystą Mszę Świętą koncelebrowana przez JE. Ks. Biskupa Ignacego Deca zaplanowano na godzinę 17:00. Około godziny 19:00 będzie można obejrzeć multimedialny program poświęcony pamięci Jana Pawła II., a o godz. 20:00 odbędzie się program „Ludzie Jana Pawła II". Godzinę później wierni będą uczestniczyć w apelu jasnogórskim. Równo o godz. 21:37 zapadnie cisza, aby oddać hołd i pogrążyć się w modlitwie za papieża.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Srebrny Krzyż dla starosty

Krzysztof Kwiatkowski, starosta powiatu wałbrzyskiego został odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi .

Pierwszy etap wykonany

Blisko 3,2 mln złotych kosztować będzie przebudowa drogi powiatowej nr 3383D- ul.

Powiat pomaga

Żarowski Eletrolux przekazał powiatowi wałbrzyskiemu zmywarkę. Sprzęt trafił do miejsca, gdzie przebywają

Toyota z pomocą Ukrainie

Aż230 obywateli Ukrainy pracuje łącznie w fabrykach Toyoty w Wałbrzychu i Jelczu-Laskowicach.
Go to Top