„Oni i Ona”

„Oni i Ona”

w Kultura

Tłumy gości w ogrodach wałbrzyskiego muzeum, muzyka grana na żywo oraz głośne czytanie poezji – tak wyglądał wieczorek autorski Wiesławy Kamińskiej. Promocja debiutanckiego tomiku wierszy pod tytułem „On i Ja" odbyła się w gronie przyjaciół oraz przy lampce wina.

Wiesława Kamińska od lat związana jest z działem naukowo oświatowym Muzeum w Wałbrzychu. Autorka urodziła się jednak w Zielonej Górze, gdzie udzielała się między innymi w Lubuskim Zespole Pieśni i Tańca oraz harcerstwie. Do Wałbrzycha przyjechała w 1987 roku, by po niedługim czasie podjąć pracę w Muzeum Okręgowym. W 2002 roku założyła grupę poetycko – artystyczną „Errato". Związana jest również ze Stowarzyszeniem Integracji Twórczej oraz Stowarzyszeniem Autorów Polskich. Jako poetka debiutowała w 2006 roku wierszem „Magnolia". Dopiero teraz zdecydowała się jednak na wydanie tomiku swojej twórczości. – Na początku nie chciałam się otwierać i czytać swoich wierszy, gdyż jest to sprawa dość intymna. W końcu te teksty drzemały w mojej duszy. Myślę, jednak, że ten opór warto przełamać. Pokazać nie tylko to co powierzchowne, ale również to, co jest wewnątrz. Dla mnie muzą jest miłość – opowiada Wiesława Kamińska. Promocja tomiku „On i ja" odbyła się w miejscu, z którym artystka związana jest od lat. Ogrody wałbrzyskiego muzeum wypełnione były znajomymi, przyjaciółmi oraz współpracownikami poetki. Spotkanie poprowadził były, wieloletni dyrektor placówki, Stanisław Zydlik. Podczas wieczoru nie mogło zabraknąć opowieści o samej poetce, muzyki granej na żywo oraz oczywiście głośnego czytania wierszy z tomiku Wiesławy Kamińskiej. Obok poetki zasiadł również autor zdjęć do tomiku, Jarosław Michalak, który ozdobił wydawnictwo kobiecymi aktami, ze swoich zbiorów. – Myślę, że te zdjęcia tworzą spójną całość z moimi tekstami. Nie znalazły się zatem w tomiku przypadkowo. Jarosława Michalaka można uznać za współautora tego wydawnictwa – podkreśla autorka.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Kultura

Ścisła teatralna czołówka

Zakończyły się 20-te Jubileuszowe Dziecięco-Młodzieżowe Konfrontacje Teatralne Teatrrrałki w Jeleniej Górze. Teatrrrałki

O!PLA

Dzień Flagi oraz Święto Konstytucji 3-go Maja tuż, tuż nic więc dziwnego,

To był ich dzień

Bibliotekarze z Wałbrzycha i powiatu wałbrzyskiego uroczyście świętowali Dzień Bibliotekarza.
Go to Top