Oni jadą po nagrody...A Ty?

Oni jadą po nagrody…A Ty?

w Sport

Ponad 150 kilometrów tras rowerowych czeka na miłośników dwóch kółek w gminie Głuszyca. Trudne i proste. Łagodne oraz strome. Każdy, zarówno amator jaki i zawodowiec, znajdzie na nich coś dla siebie.

Najdłuższa jest trasa nr 4 nazwana Waligórą. Liczy około 25 kilometrów. Ma 450 metrów przewyższeń. Zaczyna się i kończy w centrum. Tworzy pętlę zamykającą się na rondzie w Łomnicy. To typowa górka czyli podjazdy i zjazdy. Krótka odnoga szlaku pozwala na wspięcie się do punktu widokowego na Waligórze. Oznaczona jest kolorem niebieskim. Około 22 kilometrów ma trasa nr 5. Na mapach opisana jest jako Graniczny Szlak – Kamieniołom. Zaczyna się płaską i szutrową drogą polną, która zamienia się w podjazd stromą i kamienistą drogą polną prowadzącą do pięknego kamieniołomu wypełnionego wodą. Kończy się długim zjazdem poprowadzonym drogą leśną (do wsi Radosna), a później asfaltową. Odcinek dojazdowy prowadzi ścieżką przez pola. Oznaczona jest kolorem czerwonym. Blisko 20 kilometrów ma trasa nr 3 – Zamek Rogowiec. Przebiega m.in. obok zalanej, dawnej kopalni uranu. Po drodze można podziwiać kilka ciekawych form skalnych, a na szczycie Rogowca ruiny zamczyska (najwyżej położonego w Polsce) i panoramę okolicy. Oznaczona kolorem czarnym. Trasa Szlakiem podziemi oznaczona na mapach kolorem żółtym ma 15 kilometrów. Zaczyna się długim podjazdem bardzo kamienistą drogą leśną biegnącą wzdłuż "pięciu stawów". Dalej biegnie lekko wznoszącą się drogą leśną m.in.obok budowli i sztolni na Soboniu, trasą dawnej kolejki wąskotorowej łączącej kompleksy oraz obok budowli na Osówce (kasyno). Kończy długim zjazdem.Trasa nr 2 – Głuszyckie stawy – ma około 11 kilometrów i 200 metrów  przewyższeń. Zaczyna podjazdem kamienistą drogą leśną biegnąca obok pięciu stawów. Dalej kilkukilometrowy zjazd drogami leśnymi m.in. obok punktu widokowego "cesarskie skałki" i kolejnych jeziorek. Po ominięciu ostatniego leśnego jeziorka stromy zjazd w dół do drogi asfaltowej, później lekko wznoszącą się droga asfaltową powrót do ogrodu jordanowskiego. Kolor oznakowania: pomarańczowy.

Uwaga konkurs:

Przez trzy dni maja na każde pierwsze trzy osoby (3 – 1maja, 3- 2maja oraz 3 – 3 maja), które przyjadą do Głuszycy spędzić weekend czekają atrakcyjne nagrody. Pierwsze trzy osoby, które pojawią się w stanicy narciarskiej w Łomnicy (np. na rowerach) i podadzą hasło: wiadomosciwalbrzyskie.pl otrzymają mapę rowerową, smycz i słodki upominek. Sponsorem nagród UM Głuszyca. Jutro konkurs z nagrodami dla turystów, którzy odwiedzą Walim.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Sport

Go to Top