Opera czy farsa?

Opera czy farsa?

w Kultura

Nie udała się konferencja prasowa Anny Długołęckiej i jej współpracowników, na temat planowanych plenerowych imprez kulturalnych w Wałbrzychu. W trakcie prezentacji projektu, na salę w hotelu „Maria" wtargnął jej były mąż, który, nie bacząc na licznie zgromadzonych dziennikarzy i wiele innych osób, próbował deprecjonować dotychczasowe osiągnięcia byłej żony.

– Nazywam się Andrzej Młynarski – przedstawił się nieproszony gość. – To ja jestem sponsorem tych wydarzeń, przy tym jestem osobą poszkodowaną. Chciałbym aby pani Anna Długołęcka pozostała w Wałbrzychu, bo nie chcemy jej w Warszawie – perorował mężczyzna. Nie skutkowały prośby o opuszczenie sali, a nawet zaproszenie do pozostania, ale bez zabierania głosu. Andrzej Młynarski nie reagował też na pełne oburzenia wypowiedzi osób, towarzyszących Annie Długołęckiej. Dopiero gremialne opuszczenie sali przez wszystkich uczestników spotkania, przerwało ten żenujący spektakl. Nie wiadomo, jaki miał być cel tej niespodziewanej wizyty, ani skąd Andrzej Młynarski dowiedział się o konferencji w hotelu „Maria". Pozostaje faktem, że skutecznie zakłócił zaplanowane spotkanie. Nie wiadomo też, jakich jeszcze niespodzianek można oczekiwać po niekonwencjonalnym (i nieproszonym) gościu.

Następne spotkania nie są wykluczone, bowiem Anna Długołęcka planuje kolejne wydarzenie operowe w Wałbrzychu, po ciepłym przyjęciu wcześniejszych realizacji: „Czarodziejskiego fletu" oraz „Traviaty". Jak zapewne pamiętają niektórzy widzowie, do „Traviaty" zostały zaproszone lokalne zespoły taneczne i muzyczne. Pole do popisu mieli też seniorzy z zespołu „Dawka Energii". – Nasza wspólna praca dała nam wiele pozytywnych emocji. Chcemy to kontynuować – mówi Długołęcka. Do pracy przy kolejnym przedsięwzięciu zachęca każdego, kto chce zaistnieć na scenie. – Przy „Traviacie" pracowało ponad stu statystów. Teraz chciałabym, aby takich osób było więcej – wyjaśnia Długołęcka. Planowany spektakl, to „Don Giovanni", opera w dwóch aktach Wolfganga Amadeusza Mozarta. Wkrótce mają się rozpocząć castingi do spektaklu, a premiera muzycznego przedstawienia jest planowana na 28 czerwca na terenie „Marii".szela

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Kultura

Równorzędne nagrody

Organizowany przez Gminę Czarny Bór, Kopalnię Mineral Polska Sp. z o. o.

„Artyści dzieciom”

W średniowiecznej scenerii Zamku Grodno odbył się wernisaż wystawy ” Artyści dzieciom-

SILENTlive

W marcu minęło już trzynaście długich lat zespołu SILENTlive. Grupa od dłuższego
Go to Top