O!PLA

w Czarny Bór/Kultura

Dzień Flagi oraz Święto Konstytucji 3-go Maja tuż, tuż nic więc dziwnego, że wszyscy przygotowują się do biało-czerwonego świętowania. Majówki, warsztaty, kotyliony oraz oczywiście wywieszanie flag.

Nie inaczej jest w Bibliotece+Centrum Kultury w Czarnym Borze, w planach na ostatni tydzień kwietnia biało-czerwone, kreatywne  warsztaty dla najmłodszych, kotylionowe dekoracje, ale też celebrowanie narodowego święta nietypowo, bo filmowo. Na dobry początek biało-czerwonego tygodnia, w poniedziałek 25 kwietnia do czarnoborskiego Centrum Kultury zawitał festiwal polskich filmów animowanych dla dzieci – O!PLA. Sala widowiskowa, każdego festiwalowego dnia zamienia się w salę kinową i wypełnia po brzegi młodymi miłośnikami filmów animowanych. Festiwal trwać będzie do 29 kwietnia, a widzami są najmłodsi mieszkańcy gminy, przedszkolaki i uczniowie Gminnego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Czarnym Borze. O!PLA – Ogólnopolski Festiwal Animacji  oznacza: „O! Polska Animacja” i jest próbą odzyskania kontaktu i budowania relacji pomiędzy widzem (w każdym wieku!),a polską animacją autorską. Podczas pierwszego dnia festiwalu czarnoborscy widzowie obejrzeli i ocenili 8 bajek (Rodzinę Treflików, Komorne, Historyjki na tropie, Kosmiczny wykop, Nie z tej ziemi, Skafander Klingerta czy Strach, Ole śpij).

Przy okazji festiwalu w B+CK zagościł konkurs Teraz Dzieci mają Głos skierowany do widzów najmłodszych. We wszystkich konkursach jurorami są sami widzowie, zaś nagrodami dla autorów zwycięskich filmów są słynne Tobołki Koziołka Matołka. Konkurs TDMG podzielony jest na trzy bloki ze względu na związana z wiekiem jurorów kategorię. (Kategoria Jury to: 3-4 lata, 5-6 lat, 7-9 lat). Dzieci bardzo poważnie i odpowiedzialnie podeszły do obowiązku jaki nałożyła na nich nowa rola jurorów. Na widowni raz trwała ogromna cisza, raz dochodziło do dyskusji, innym razem, gdy bajka okazywała się nieciekawa pojawiały się szmery, szepty. Innymi słowy, żywa reakcja na festiwalu filmów animowanych.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Czarny Bór

Dożynki i Święto Pieroga

Tradycyjne, Czarnoborskie Dożynki, wielobarwne stoiska ze swojskim jadłem oraz legendarne Dolnośląskie Święto

Zawody rowerowe MTB

Aż 130 zawodników stanęło na starcie zawodów rowerowych, które rozegrano nad zalewem

Spółdzielnia powołana

W siedzibie Inkubatora Przedsiębiorczości w Czadrowie odbyło się zebranie założycielskie Spółdzielni Energetycznej
Go to Top