Oskarżony po 13 latach

w Aktualności

Prokurator Rejonowy w Wałbrzychu skierował akt oskarżenia przeciwko 44-letniemu mieszkańcowi Walimia. Mężczyzna w 2003 roku spowodował wypadek, w którym poszkodowane zostały trzy osoby. Sprawca zbiegł wówczas z miejsca zdarzenia. Śledztwo zostało podjęte na nowo.

W toku śledztwa ustalono, że w dniu 7 czerwca 2003r. w Bielawie odbywał się zlot motocyklistów, którego uczestnikiem był także oskarżony. Feralnego wieczora poruszał się on w grupie innych motocyklistów. W miejscowości Kowalowa oskarżony przyspieszył. Z uwagi na nadmierną prędkość utracił panowanie nad motocyklem, który ślizgając się po jezdni uderzył w grupę osób znajdujących się na poboczu. W wyniku uderzenia motocykla 4-letni chłopiec doznał ciężkiego uszczerbku na zdrowiu w postaci urazu głowy ze wstrząśnieniem mózgu i obrzękiem oraz obrażeń w obrębie jamy brzusznej. Poważnych obrażeń ciała doznała również młoda ciężarna kobieta, u której w wyniku obrażeń doszło do obumarcia ciąży. Lżejszych obrażeń doznała także trzecia pokrzywdzona w wypadku osoba. Motocykliści jadący z oskarżonym zaczęli udzielać pokrzywdzonym pomocy, jednak on sam przez chwilę stał w pewnej odległości, po czym wsiadł na motocykl i odjechał. Prowadzone w tej sprawie śledztwo zostało pierwotnie umorzone z powodu niewykrycia sprawcy przestępstwa.

W 2015 roku, na podstawie przeprowadzonych przez prokuratora oraz funkcjonariuszy policji dodatkowych czynności i ustaleń, śledztwo zostało podjęte na nowo i doprowadziło do przedstawienia 44-letniemu obecnie motocykliście zarzutów. Oskarżony nie przyznał się do popełnienia zarzuconego mu czynu i odmówił złożenia wyjaśnień. Za spowodowanie wypadku komunikacyjnego, którego następstwem jest ciężki uszczerbek na zdrowiu innej osoby, grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności. W przypadku przyjęcia, że sprawca wypadku zbiegł z miejsca zdarzenia sąd może wymierzyć karę do górnej granicy ustawowego zagrożenia zwiększonego o połowę, a zatem nawet 12 lat pozbawienia wolności. Sprawa będzie rozpoznana przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu.

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Konsultacje społeczne

Powiat Wałbrzyski zaprasza wszystkich mieszkańców do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących propozycji

Budują obwodnicę

Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu oficjalnie zainaugurowała rozpoczęcie prac przy

Biała broń

Zamek Książ w Wałbrzychu otrzymał w depozyt minikolekcję broni białej ze zbiorów
Go to Top