Ostrowska i Mesajah na Dni Świdnicy

Ostrowska i Mesajah na Dni Świdnicy

w Kultura

Małgorzata Ostrowska i Mesajah będą gwiazdami tegorocznych Dni Świdnicy, które zaplanowane zostały na 21 i 22 czerwca bieżącego roku.

Pierwsi potwierdzeni przez Świdnicki Ośrodek Kultury wykonawcy to Mesajah i Małgorzata Ostrowska. Podobnie jak w latach ubiegłych impreza odbędzie się na terenie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Mesajah rozpocznie występy na głównej scenie w sobotni wieczór 21 czerwca. Artysta jest znany m.in. jako frontman i współzałożyciel zespołu Natural Dread Killaz. W solowej twórczości czerpie z reggae, dancehallu, dubu i hip-hopu. Mieszanka stylów i umiejętności sprawia, że muzyka prezentowana przez Mesajah nazywana jest przez krytyków nietuzinkową i zapewniła mu występy m.in. na takich imprezach jak Przystanek Woodstock czy One Love Sound Fest.

Małgorzata Ostrowska, której występ w niedzielę 22 czerwca zamknie tegoroczną imprezę, określana jest „ikoną polskiego rocka lat 80’tych”. Popularność zdobyła jako wokalistka zespołu Lombard. W 1999 roku podczas Festiwalu w Sopocie otrzymała statuetkę „Bursztynowego Słowika” za całokształt działalności i w tym samym roku rozpoczęła karierę solową. Od tego czasu wydała pięć płyt, z których ostatnia zatytułowana „Gramy!” ukazała się jesienią 2012 roku.

Prace nad tegorocznym świętem miasta trwają a ogłoszeni dzisiaj wykonawcy to dopiero początek. Świdnicki Ośrodek Kultury wkrótce przedstawi kolejne zespoły oraz wydarzenia, które urozmaicą imprezę. Szczegółowe informacje można śledzić na stronie organizatora: www.sok.com.pl

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Kultura

O!PLA

Dzień Flagi oraz Święto Konstytucji 3-go Maja tuż, tuż nic więc dziwnego,

To był ich dzień

Bibliotekarze z Wałbrzycha i powiatu wałbrzyskiego uroczyście świętowali Dzień Bibliotekarza.

Dzień bibliotekarza

Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Bibliotekarza i Bibliotek, w tym roku przypadającego na 
Go to Top