Otworzyli drogę

Otworzyli drogę

w Region

Droga nr 374 została już oficjalnie otwarta. Inwestycja zrealizowana została przez Dolnośląską Służbę Dróg i Kolei oraz gminę Świebodzice.

Przypomnijmy, że droga wojewódzka nr 374 jest bardzo uczęszczaną trasą. Korzystają z niej w głównej mierze samochody, które kierują się w stronę autostrady A4. W ramach przebudowy, na 1,5 – kilometrowym odcinku wyremontowanej drogi wzmocniona została istniejąca nawierzchnia, wybudowano chodniki, drogę rowerową oraz dwie zatoki autobusowe z wiatami przystankowymi. Cały przebudowany odcinek zyskał oświetlenie uliczne. Powstały również dwa ronda: na skrzyżowaniu z ul. Wodną i Łączną oraz drugie większe na skrzyżowaniu z ulicą Olszańską.

Na nazwę ronda ogłoszony został konkurs. Wszyscy mieszkańcy mieli szansę zgłosić swoje propozycje, które przedłożone zostały radnym. Rada zdecydowała, że rondo będzie Rondem Solidarności. – Mam nadzieję, że symboliczna nazwa ronda będzie nam wszystkim przypominać jak ważna jest współpraca. Cieszę się, że moje starania przyczyniły się do realizacji tak wyczekiwanej inwestycji. – podkreślała podczas otwarcia Katarzyna Mrzygłocka.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Region

„Noc Świętojańska” pod Dzikowcem
Go to Top