Palma warta tableta

Palma warta tableta

w Aktualności

Centrum Kultury – Miejska Biblioteka Publiczna w Głuszycy po raz drugi organizuje Konkurs na Najpiękniejszą Palmę. Może wziąć w nim udział każdy chętny, bez względu na wiek i miejsce zamieszkania. Do wygrania tablet i nagrody finansowe. Swój udział należy zgłosić do 1 kwietnia. Ogłoszenie wyników nastąpi 5 kwietnia podczas Kiermaszu Świątecznego połączonego z degustacją ciast wielkanocnych.

Celem organizowanego przez głuszyckie Centrum Kultury–MPB konkursu na Najpiękniejszą Palmę Wielkanocą jest m.in. popularyzowanie i kultywowanie tradycji i zwyczajów wielkanocnych, pogłębienie wiedzy na temat symboliki oraz znaczenia palmy w obrzędowości ludowej oraz przekaz wartości i tradycji świątecznych w rodzinie. W konkursie może wziąć udział każdy: bez względu na wiek czy miejsce zamieszkania. Warunkiem jest, aby palma była wykonana własnoręcznie, techniką dowolną, z zachowaniem formy przestrzennej, z tradycyjnych materiałów, tj.: żarnowca, bukszpanu, borowiny, wierzby, suchych kwiatów, bibuły, wstążek, wydmuszek, itp. Szczegółowy regulamin na stronie www.ckmbp.gluszyca.pl

Jury, oceniając prace, będzie brało pod uwagę: zgodność z regulaminem konkursu, wykorzystanie tradycyjnych technik wykonania palmy, pomysłowość, inwencję twórczą uczestników konkursu, dobór odpowiednich materiałów i elementów zdobniczych, wielkość i bogactwo użytych materiałów, samodzielność i estetykę wykonania pracy. Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są w CK-MBP do 1 kwietnia; palmy należy dostarczyć do siedziby organizatora do 3 kwietnia, do godz. 16. Prace powinny być oznaczone twardą metryczką mocno przytwierdzoną do palmy, zawierającą następujące informacje: imię i nazwisko uczestnika (w przypadku dzieci również imię i nazwisko opiekuna), adres. Nagrodą główną w konkursie jest tablet, za 2 i 3 miejsce odpowiednio nagrody finansowe: 200 zł i 100 zł. Organizator przewiduje także przyznanie wyróżnień. Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród nastąpi w CK-MBP w Głuszycy 5 kwietnia (sobota) o godz.11.00 podczas Degustacji Ciast Wielkanocnych (połączonej z Konkursem na Najsmaczniejsze Ciasto) i towarzyszącym jej Kiermaszem Wielkanocnym. Przewidziane są także animacje i warsztaty manualne dla najmłodszych. Wstęp wolny.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

„Nieudany” powrót

Po 11 miesiącach procesu ze Szpitalem Sokołowskiego w Wałbrzychu świdnicki sąd uznał
Go to Top