Pamiętaj o mnie

w Kultura

Teatr Lalki i Aktora realizuje projekt Pamiętaj o Mnie…  dotyczący problemu „starzenia się”, przemijania  i odchodzenia, postrzeganego w społeczeństwie jako  temat drażliwy, tabu. Ma on na celu podkreślić naturalność zjawiska i wielką potrzebę mówienia o nim.

Projekt składa się z warsztatów teatralnych, zajęć w pracowni plastycznej i zajęć literackich dla seniorów. Efekty pracy twórczej seniorów (w tym teksty powstałe na zajęciach literackich, oparte na wspomnieniach i impresjach związanych z doświadczanym przemijaniem) zostaną przedstawione w formie pokazów dla zaproszonej publiczności zakończonych moderowaną rozmową z widzami. Zajęcia dla Seniorów obejmują 18 spotkań (dla dwóch grup nieprzekraczających 15 osób) w siedzibie Teatru, w terminie od 26 kwietnia 2016 do 30 czerwca 2016 roku. Równocześnie w szkołach i przedszkolach będą odbywać się zainscenizowane czytania utworu literackiego w wykonaniu aktorów Teatru Lalki i Aktora, dotyczące tej samej problematyki. Po nich odbędą się spotkanie i rozmowa z udziałem psychologa dziecięcego. Spotkania z dziećmi obejmują zainscenizowane czytanie w 10 placówkach (przedszkola oraz pierwsze/drugie klasy szkoły podstawowej) oraz rozmowy tematyczne w dniach od 10 maja 2016 do 10 czerwca 2016 roku w grupach nieprzekraczających 70 uczestników. Zgłoszenia zainteresowanych (Seniorów oraz placówek) przyjmowane będą do 22 kwietnia 2016 roku w godz. 10.00 do 15.00 pod numerem tel. 74 666 73 44 lub 533 300 422, mailowo: i.gardzielewska@teatrlalek.walbrzych.pl lub osobiście w siedzibie Teatru (wejście od ul. Kopernika) w pok. 14. Udział w projekcie jest nieodpłatny. Projekt dofinansowany środkami Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Gminy Wałbrzych.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Kultura

Ścisła teatralna czołówka

Zakończyły się 20-te Jubileuszowe Dziecięco-Młodzieżowe Konfrontacje Teatralne Teatrrrałki w Jeleniej Górze. Teatrrrałki

O!PLA

Dzień Flagi oraz Święto Konstytucji 3-go Maja tuż, tuż nic więc dziwnego,
Go to Top