Pamiętamy o Tobie...

Pamiętamy o Tobie…

w Sport

W styczniu minęła siódma rocznica od nagłej śmierci Tadeusza Pokory, nauczyciela wychowania fizycznego, wspaniałego człowieka i przyjaciela młodzieży. Z tej okazji rozegrany zostanie kolejny turniej zaprzyjaźnionych drużyn o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół nr 5 oraz Rektora Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Wałbrzychu, a więc placówek, w których pracował niezapomniany Tadziu.

Choć od śmierci Tadzia minęło już siedem lat, to jednak wszyscy ci, którzy mieli zaszczyt go poznać, nadal mają w pamięci tego wspaniałego człowieka. Zawsze uśmiechnięty, niezwykle ciepły i pomocny, błyskawicznie nawiązywał świetny kontakt z każdym, zarówno nauczycielem, uczniem, jak i studentem. Nie dziwi zatem akcja przedstawicieli Zespołu Szkół nr 5 oraz PWSZ Wałbrzych, którzy corocznym turniejem siatkówki, chcą upamiętnić zmarłego.

Tegoroczny Memoriał imienia Tadeusza Pokory odbędzie się w piątek 7 marca. W najbliższej edycji turnieju siatkarskiego wystąpi sześć zespołów: Publiczne Gimnazjum nr 3, Zespół Szkół Politechniczych „Energetyk", Dziki, Zespół Szkół nr 5, PWSZ oraz IV LO, choć lista uczestników nie jest jeszcze zamknięta. Tytułu sprzed roku bronić będą Dziki, które w finale imprezy pokonały nauczycieli popularnego „mechanika" z Ogrodowej, czyli placówki, w której Tadeusz Pokora spędził wiele lat i pracował aż do śmierci. Głównymi nagrodami zawodów będą: Puchar Dyrektora Zespołu Szkół nr 5, a także Puchar Rektora PWSZ Wałbrzych. Przechodnie trofeum szkoły z ulicy Zamkowej otrzyma na własność ta drużyna, która trzy razy z rzędu zwycięży w memoriale. Początek zmagań zaprzyjaźnionych zespołów o godzinie 17.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Sport

Tenis na wózkach

Już po raz VIII zawodnicy walczyli podczas Turnieju Tenisa ziemnego na wózkach.

Wyścig kolarski w Jaczkowie

Deszczowa aura nie odstraszyła najbardziej wytrwałych miłośników jednośladów. Tak jak przystało na
Go to Top