Panie jeżdżą lepiej

Panie jeżdżą lepiej

w Aktualności

Blisko 30 pań z całego regionu wzięło udział w specjalnym treningu w ramach akcji „Bezpieczny Kierowca 2013". Przez dwa dni na parkingu pod wałbrzyską fabryką Toyoty stacjonowała Akademia Bezpiecznej Jazdy Piotra Starczukowskiego. To właśnie tam, z okazji Dnia Kobiet, kursantki zdobywały wiedzę teoretyczną i praktyczną.

Już tradycją stały się okolicznościowe szkolenia dla pań w ramach „Bezpiecznego Kierowcy". To cenny prezent, jaki od kilku lat zawsze na „Dzień Kobiet" dostają mieszkanki regionu od Toyoty Motor Manufacturing Poland i Akademii Bezpiecznej Jazdy Piotra Starczukowskiego.

-W tym roku ilość zgłoszeń, jakie do nas napłynęły przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Dlatego też zdecydowaliśmy się zaplanować dodatkowe spotkanie dla pań w kwietniu i czerwcu, ale tym razem już z równoległym udziałem panów – mówi Piotr Starczukowski, instruktor i były kierowca rajdowy. Podkreśla, że to właśnie przedstawicielki płci pięknej chętnie chcą podnosić swoją świadomość za kółkiem, poprawiać swój styl jazdy i dowiadywać się więcej o nowościach technicznych w motoryzacji. Entuzjastycznie podchodzą do zadań praktycznych, właściwie wykonują instrukcje, jakie podaje kadra szkoleniowa, a także dokładnie zapamiętują wszelkie uwagi. – Zdecydowanie zrywamy ze stereotypem „baby za kierownicą" – kwituje Małgorzata Harendarz, która o udziale w treningu w prowadzeniu samochodu marzyła od kilku lat. – To wspaniały pomysł, aby dodać nam otuchy za kierownicą, tchnąć w nas więcej wiary i przede wszystkim pomóc nam w bezpiecznym poruszaniu się po drogach. Jestem kierowcą z bardzo długim stażem i na tyle dobrym, że nie miałam do tej pory przykrych zdarzeń na drodze. Ale jak się okazało, popełniam za kierownicą jednak banalne błędy, które teraz będę świadomie zwalczać – dodaje kursantka. Tegoroczna akcja przebiega pod hasłami: „bezpieczna prędkość" i „piesi".Organizatorzy skupią się w dużej mierze na zagadnieniach związanych z tragicznymi skutkami rozwijania nadmiernej prędkości na drodze oraz ochronie pieszych. W niedzielę, 10 marca na parkingu pod wałbrzyską fabryką Toyoty panie miały do czynienia nie tylko z bezpieczną jazdą i unikaniem zagrożeń w ruchu drogowym. Spróbowały również jazdy na trolejach oraz poznały ekologiczne i ekonomiczne korzystanie z pojazdu. Wśród praktycznych ćwiczeń, wykonywanych w samochodach z Salonów Toyoty Jana Nowakowskiego, pojawiły się m.in. jazda w poślizgach, slalom, sposoby montowania fotelików dziecięcych, jazda w szpilkach, alkogolach i parkowanie tyłem. Nie zabrakło też przejazdów hybrydową Toyotą Prius trzeciej generacji. Po kilku godzinach teorii i całym dniu praktyki do finału akcji „Bezpieczny Kierowca 2013" zakwalifikowały się: Po emocjonujących eliminacjach do finału zakwalifikowały się: Adriana Pełka, Angelika Gawrońska, Anna Żabska, Beata Nowaczyk, Elżbieta Gołębiowska, Izabela Hyłka-Stączek ,Karolina Dąbrowska, Katarzyna Bugajska, Klaudia Zagórowska, Małgorzata Harendarz, Mariola Kruszyńska, Monika Antosik, Weronika Pawlaczyk. Finał tegorocznej rywalizacji zaplanowano w dniach 20-21 lipca 2013 na parkingu pod Galerią „Victoria" – to największe w regionie centrum handlowe jest również partnerem kampanii skierowanej do kierowców. Kolejne treningi w ramach „Bezpiecznego Kierowca 2013" odbędą się 7 kwietnia i 2 czerwca. Zgłoszenia m.in. za pośrednictwem strony: www.bezpieczny-kierowca.pl. Zaproszenia będzie można wygrać także w konkursach organizowanych przez patronów medialnych akcji.

„Bezpieczny Kierowca 2013" to cykl działań organizowanych przez Akademię Bezpiecznej Jazdy Piotra Starczukowskiego oraz fabrykę Toyota Motor Manufacturing Poland. Akcja powstała z myślą o kierowcach, których czasem gubi rutyna. Za nami już 7 edycji wałbrzyskich działań na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W ramach bezpłatnych treningów, które prowadzone są cyklicznie od 2006 roku, każdy ma szansę poznać swoje błędy i otrzymać cenne wskazówki, jak eliminować groźne zachowania za kółkiem. Szkolenia prowadzone są na samochodach z Salonów Toyoty Jana Nowakowskiego. Warunek do udziału jest jeden. Trzeba posiadać prawo jazdy m.in. kategorii „B". Następnie należy wejść na stronę www.bezpieczny-kierowca.pl, wypełnić formularz zgłoszeniowy i mieć odrobinę szczęścia w losowaniu. Warto również śledzić lokalne media, bo również w nich, co jakiś czas pojawiają się zaproszenia na „Bezpiecznego Kierowcę 2013".

Więcej o bezpieczeństwie za kierownicą na stronie www.bezpieczny-kierowca.pl

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Budują obwodnicę

Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu oficjalnie zainaugurowała rozpoczęcie prac przy

Biała broń

Zamek Książ w Wałbrzychu otrzymał w depozyt minikolekcję broni białej ze zbiorów
Go to Top