Panowie do dzieła! Dzisiaj 8 marca

Panowie do dzieła! Dzisiaj 8 marca

w Aktualności

„Mężczyźni już dawno wyginęli….Wyginęli,? Przecież to nie były mamuty", „Kobieta mnie bije". Kto z nas nie zna tych słynnych cytatów z Seksmisji. Filmu, który jest ikoną polskiego kina i produkcji, która bardzo przypadła kobietom do gustu.

Ta polska komedia science fiction z 1983 roku w reżyserii Juliusza Machulskiego, opowiadająca historię zahibernowanych w 1991 roku Maksa i Alberta, którzy budzą się po wojnie w świecie pozbawionym mężczyzn. Film cieszył się dużą popularnością przy premierze, wszedł do kanonu polskiej komedii i został filmem kultowym. W 2008 roku Seksmisja została wybrana przez czytelników magazynu Film „Polską Komedią Stulecia". Niestety nie mam takich uprawnień, aby powiedzieć „Tu jej ekscelencja. Dzisiaj (w oryginale jest jutro – red) dzień wolny. Zarządzam święto państwowe" – jak mogliśmy usłyszeć w słynnej Seksmisji. Dwa lata temu w 2010 roku już po raz setny obchodzono „Międzynarodowy Dzień Kobiet". W 2013 roku taką samą okrągłą rocznicę będzie świętować jedna z najstarszych organizacji kobiecych w Polsce – Liga Kobiet Polskich. Te dwie okrągłe rocznice pokazują jak od 100 lat niezmiennie ważne są dla kobiet dni przypominające o ich prawach oraz stowarzyszenia kobiece pomagające innym kobietom w realizacji osobistych celów, wspierające szereg akcji charytatywnych, organizujące spotkania promujące konkretne działania czy dające innym osobom „energię" do życia. Dlatego dzisiaj, w imieniu mężczyzn, składam każdej naszej Czytelniczce serdeczne życzenia. To Wasz dzień. Panowie do dzieła. Mała ściąga poniżej.

Teatr Dramatyczny. Piątek -8 marca, godz. 19.00. Spektakle „Bohaterki" , którego tematyka nawiązuje do Dnia Kobiet.

Filharmonia Sudecka. Piątek – 8 marca, godz. 19:00. G. Bizet: I i II Suita z dramatu "Arlezjanka" oraz M. Rimski – Korsakow: Szeherezada.

Galeria Victoria. Piątek – niedziela, 8 – 10 marca. Gwiazdą wieczoru w sobotę 9 marca o godzinie 18.00 będzie Liber. Obok niego młoda piosenkarka Natalia Szroeder.

Szczawno – Zdrój (Teatr Zdrojowy). Piątek – 8 marca, godz. 19.00. Koncertu „Twoim jest serce me".

Świebodzice. Miejski Dom Kultury. Niedziela – 10 marca, godz. 15.00. Koncert instrumentalny "Z muzyką w sercu miasta". Będzie to koncert życzeń w wykonaniu Fenomenu Trio. Każdy mężczyzna będzie mógł zadedykować utwór wybranej kobiecie.

Świdnica. Teatr Miejski. Piątek – 8 marca. VII Świdnicki Dzień Kobiet. W programie recital aktorki i piosenkarki Katarzyny Skrzyneckiej, dyskusja z aktorką Grażyną Wolszczak, pokaz mody z udziałem posłanek, porady fryzjerskie, kosmetyczne i wizażu połączone z pokazem finałowym I Świdnickich Metamorfoz. Początek o godz.17.00.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

„Nieudany” powrót

Po 11 miesiącach procesu ze Szpitalem Sokołowskiego w Wałbrzychu świdnicki sąd uznał

Udało się!

Rozstrzygnięto przetarg na termomodernizację budynku szkoły w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii im. UNICEF
Go to Top