Panowie w cieniu Natalii Piwowarczyk

Panowie w cieniu Natalii Piwowarczyk

w Sport

Początek obecnego sezonu należy zdecydowanie do jednej z nielicznych przedstawicielek tego trudnego sportu wśród płci pięknej w naszym kraju, a mianowicie Natalii Piwowarczyk, czwartej zawodniczki na świecie, a zarazem liderki Pucharu Świata w four crossie 4X Pro Tour.

W miniony weekend pucharowa karuzela zawitała tym razem do włoskiego Val di Sole, w którym rozegrano trzecią, po Szczawnie-Zdroju oraz niemieckim Winterbergu, rundę PŚ w four crossie 4X Pro Tour. Do słonecznej Italii Andrzej Skrzypczak, prezes „Wieży Anna" zabrał tym razem trzech panów: Mariusza Jarka, Gustawa Dądelę oraz najlepszego od lat Polaka – Piotra Paradowskiego, a także wspomnianą powyżej Natalię Piwowarczyk. I to właśnie ostatnia z wymienionych okazała się rewelacją niedawnych zawodów, gdyż nasza Natalia zaliczyła miejsce na najniższym stopniu podium, dzięki czemu utrzymała 4. pozycję na świecie, a zarazem przewodzi stawce pań – uczestników Pucharu Świata. Co prawda impreza w Val di Sole to dopiero półmetek tegorocznego 4X Pro Tour, bo przed nami jeszcze odsłony w czeskim Jabloncu, szwajcarskim Leibstadt oraz na zakończenie – bułgarskim Pamporovie, ale nie da się ukryć, iż swymi startami Natalia zaostrzyła nasz apetyt na końcowe zwycięstwo.

Choć panowie z „Wieży Anna" przyzwyczaili swych kibiców, iż nie schodzą poniżej pewnego, wysokiego poziomu, to jednak na tle Piwowarczyk tym razem wypadli dość przeciętnie. Najlepszy z biało-czerwonych był Piotr Paradowski, który w stawce ponad 40 zawodników zajął 17. lokatę, mimo iż w kwalifikacjach był na doskonałym 8. miejscu. Tuż za nim uplasował się Gustaw Dądela, a Mariusz Jarek zakończył zmagania na 28. pozycji. Zwyciężył Slavik, co nie może dziwić, ale nie lider wszelkich rankingów Tomas z Czech, ale niespokrewniony z nim Austriak Hannes Slavik.

Puchar Świata w four crossie 4X Pro TourWyniki III rundy w Val di SolePanie:1. Helene Fruhwirth Austria2. Alia Marcellini Włochy3. Natalia Piwowarczyk „Wieża Anna" Szczawno-Zdrój4. Alba Wunderlin Szwajcaria

Panowie:1. Hannes Slavik Austria2. Michael Mechura Czechy3. Benedikt Last Niemcy4. Tomas Slavik Czechy…17. Piotr Paradowski „Wieża Anna" Szczawno-Zdrój18. Gustaw Dądela „Wieża Anna" Szczawno-Zdrój28. Mariusz Jarek „Wieża Anna" Szczawno-Zdrój

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Sport

Zawody rowerowe MTB

Aż 130 zawodników stanęło na starcie zawodów rowerowych, które rozegrano nad zalewem
Go to Top