adrenalina

Pasja, adrenalina, przygoda

w Aktualności

Kilkadziesiąt organizacji pozarządowych zaprezentowało swoją ofertę podczas Operacji Książ – pikniku zorganizowanego przez Fundację Merkury w Wałbrzychu. Partnerami przedsięwzięcia byli urząd miasta w Wałbrzychu i Dolnośląska Federacja Organizacji Pozarządowych.

Pasja, Adrenalina, Przygoda – takie hasło towarzyszyło kolejnej edycji pikniku podmiotów trzeciego sektora, który odbył się w niedzielę w Zamku Książ. W tym roku w organizację pikniku włączyły się wszystkie służby mundurowego – głównie Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. To dzięki nim goście, którzy pojawili się na imprezie mogli zobaczyć z bliska jak wygląda ściąganie spadochroniarza z drzewa czy poszukiwanie osób zaginionych. Przez cały dzień na specjalnie ustawionej scenie prezentowały się różne organizacje pozarządowe. Wśród nich te, które skupiają Romów, emerytów i rencistów czy miłośników danej gminy. Każdy, kto w tym dniu, pojawił się w Zamku znalazł coś dla siebie. – Cieszę się, że tak dużo organizacji jest dzisiaj z nami – mówił witając uczestników pikniki prezydent Roman Szełemej.

Miłośnicy muzyki mogli śpiewać z harcerzami i poszczególnymi zespołami, które pojawiły się na scenie. Kto nie mógł ustać w miejscu miał okazję zatańczyć z wolontariuszami ze świetlicy środowiskowej na Podgórzu lub z zawodową grupą Zumby pod kierunkiem Beaty Rejek. Dużą atrakcją był pokaz w wykonaniu zawodników UKS GYM Głuszyca, którzy do Wałbrzycha przyjechali prosto z Finlandii, gdzie odbywały się Mistrzostwa Świata. Ciężary, które podnosili do góry budziły podziw u wszystkich obecnych. Podobnie jak parada motocykli, które przejechały po dziedzińcu Zamku Książ. Najmłodsi nie odstępowali na krok dmuchanej ściany wspinaczkowej GOPR-u, harcerskiej trampoliny oraz dmuchanych zamków, które ustawione były przy wjeździe do Książa. – Dziękuję wszystkim za przybycie. Mam nadzieję, że spotkamy się za rok – powiedział na zakończenie imprezy Waldemar Weihs, prezes Fundacji Merkury.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Wojskowi w powiecie

Na zaproszenie starosty Krzysztofa Kwiatkowskiego ziemię wałbrzyską odwiedzili  żołnierze z 12 Szczecińskiej

Wypadek paralotniarza

\W okresie wakacyjnym niemal codziennie dochodzi do wypadków w rejonie działania Grupy
Go to Top