Pieniądze na kulturę

Pieniądze na kulturę

w Kultura

Ponad 23 tys. Euro otrzyma Wałbrzyski Ośrodek Kultury za pośrednictwem Euroregionu Glacensis na organizację trzech ciekawych wydarzeń, zaplanowanych na ten rok. Kwotą 100 tys. zł Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego dofinansuje tegoroczną edycję Międzynarodowego Festiwalu Kameralistyki Ensemble im. Księżnej Daisy.

Lada moment ogłosimy konkurs na produkcję kina offowego „Sąsiedzi- jak to jest przy granicy?", w którym będą mogli wziąć udział zarówno Polacy, jak i Czesi, latem pod chmurką zaprezentujemy dobre czeskie kino. Na przełomie kwietnia i maja nasze miasto odwiedzą seniorzy z Hradec Králové, będziemy ich gościć przez trzy dni. Wakacje rozpoczniemy warsztatami średniowiecznymi oraz turniejem rycerskim. To wspólny projekt, realizowany z ośrodkiem kultury Adalbertinum w Hradec Králové. Będziemy mieć także swój wkład w organizację imprez w Hradcu – mówi Jarosław Buzarewicz, dyrektor Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury. Oprócz wniosku o dofinansowanie sierpniowego festiwalu im. Księżnej Daisy w Ministerstwie Kultury WOK złożył jeszcze jeden projekt. Jak tłumaczy Jarosław Buzarewicz, chcemy doposażyć WOK w sprzęt nagłośnieniowy i oświetleniowy. Niestety w pierwszym rozdaniu ministerialnych środków odpadliśmy. Czekamy na rozpatrzenie naszego odwołania. Wałbrzyski Ośrodek Kultury przygotowuje także kolejny projekt „Lata w teatrze", który złoży w Instytucie Teatralnym. Jest jeszcze kilka mniejszych zadań, na które ośrodek pozyskał środki lub o które zabiega.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Kultura

Ścisła teatralna czołówka

Zakończyły się 20-te Jubileuszowe Dziecięco-Młodzieżowe Konfrontacje Teatralne Teatrrrałki w Jeleniej Górze. Teatrrrałki

O!PLA

Dzień Flagi oraz Święto Konstytucji 3-go Maja tuż, tuż nic więc dziwnego,
Go to Top