Pieniądze z urzędu marszałkowskiego

Pieniądze z urzędu marszałkowskiego

w Aktualności

Blisko 5 milionów złotych wsparcia ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego otrzymają trzy duże projekty w naszym regonie. Jednym z nich jest Park Wielokulturowy Stara Kopalnia w Wałbrzychu.

Dzięki podpisanej umowie możliwe będzie doposażenie go w sprzęt informatyczny, w tym w oprogramowanie wraz z montażem i konfiguracją. Sprzęt i oprogramowanie będą służyć do prawidłowego funkcjonowania i zarządzania Parkiem, a także do organizacji wydarzeń kulturalnych i wystaw. W ramach projektu planuje się zakup m.in. komputerów stacjonarnych i laptopów, projektorów multimedialnych, monitorów, kamer, skanerów i oprogramowania komputerów. Zakupiony sprzęt posłuży do projekcji interaktywnych, pasywnych, spektakli w oparciu o wykrywanie ruchu oraz do skanowania ekspozycyjnego i inwentaryzacji muzealiów. Wartość projektu to 3 356 425,44 zł, z czego dofinansowanie wyniesie 2 319 208,12 zł.

Umowa podpisana z Nadleśnictwem Wałbrzych z siedzibą w Boguszowie Gorcach obejmuje natomiast modernizację i odbudowę szlaku przyrodniczo-edukacyjnego „Ścieżka Hochbergów", celem ochrony rzadkich siedlisk przyrodniczych w rezerwacie przyrody i obszarze NATURA 2000 „Przełomy Pełcznicy pod Książem". W ramach projektu zostanie wykonane m.in. oczyszczenie i profilowanie ścieżek, zabezpieczanie skarp, wykonanie barierek i pochwytów, modernizacja platform, pomostów i kładek, modernizacja schodów, budowa platformy widokowej, wykonanie stopni i modernizacja schodów terenowych. Dzięki temu turyści będą mogli korzystać ze specjalnie przygotowanych dla nich miejsc, nie niszcząc obszarów przyrodniczo chronionych. Projekt jest realizowany na obszarach chronionych (rezerwat przyrody i obszar Natura 2000) oraz atrakcyjnych turystycznie – w okolicach Zamku Książ. Wartość projektu to 968 506,92 zł, z czego dofinansowanie wyniesie 669 208,40 zł. Kolejny to projekt gminy Jawor, który związany jest z modernizacją pomieszczeń po byłej drukarni na potrzeby Miejskiej Biblioteki Publicznej dla seniorów, osób niepełnosprawnych i spotkań międzypokoleniowych. Realizacja niniejszego projektu ma za zadanie wzmocnienie społecznych aspektów funkcjonowania instytucji kultury w środowisku lokalnym. Biblioteka ma stać się miejscem spotkań międzypokoleniowych, warsztatów, wystaw i spotkań autorskich.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Srebrny Krzyż dla starosty

Krzysztof Kwiatkowski, starosta powiatu wałbrzyskiego został odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi .

Pierwszy etap wykonany

Blisko 3,2 mln złotych kosztować będzie przebudowa drogi powiatowej nr 3383D- ul.

Powiat pomaga

Żarowski Eletrolux przekazał powiatowi wałbrzyskiemu zmywarkę. Sprzęt trafił do miejsca, gdzie przebywają

Toyota z pomocą Ukrainie

Aż230 obywateli Ukrainy pracuje łącznie w fabrykach Toyoty w Wałbrzychu i Jelczu-Laskowicach.
Go to Top