Pijani "opiekowali się" dzieckiem

w Region

Policjanci z Lubawki zatrzymali nietrzeźwych rodziców, którzy w takim stanie opiekowali się rocznym dzieckiem. Przeprowadzone badanie wykazało u niech od 2 do 2,8 promila alkoholu w organizmie. Jak ustalili funkcjonariusze to nie pierwsza taka sytuacja w tej rodzinie.

Policjanci z Komisariatu Policji w Lubawce, wspólnie z pracownikami MOPS-u w ramach procedury „Niebieska Karta" dokonali kontroli jednej z rodzin w Lubawce. Mimo godzin porannych rodzice ledwie rocznego dziecka byli pod znacznym wpływem alkoholu. Badanie wykazało 2 promile alkoholu u 27-letniej matki, a u 35-letniego ojca osiągnął wynik blisko 2,8 promila w wydychanym powietrzu. Sąd Rodzinny w Kamiennej Górze zadecydował, że roczne dziecko tymczasowo trafi do Domu Małego Dziecka w Jaworze.

Jak ustalili funkcjonariusze to nie pierwsza taka sytuacja w tej rodzinie. Rodzice już wcześniej nadużywali alkoholu. Wtedy sąd zadecydował, że starsze dziecko będzie wychowywała babcia i pozbawił nieodpowiedzialnych rodziców władzy rodzicielskiej. Obecnie policjanci analizują wszystkie okoliczności tego zdarzenia. W przypadku zaistnienia sytuacji, w której życie lub zdrowie niemowlęcia zostało narażone to rodzice usłyszą zarzuty. Tego rodzaju przestępstwo zagrożone jest kara do 5 lat więzienia.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Region

Orszak Trzech Króli

Ulicami Starych Bogaczowic przeszedł tradycyjny Orszak Trzech Króli.

Koncert Noworoczny

Muzyczna uczta na dobry początek Nowego Roku 2023 w Czarnym Borze.

Bezpieczne drogi

Gmina Walim może się pochwalić kolejnym odcinkiem nowego chodnika przy drodze powiatowej

Gminno-Powiatowe obchody

„Polacy chcą niepodległości, lecz pragnęliby, aby ta niepodległość kosztowała dwa grosze i
Go to Top