Pijany kierowca staranował dwoje dzieci

Pijany kierowca staranował dwoje dzieci

w Aktualności

Cztery osoby zostały ranne w wyniku wypadku, do którego doszło na ulicy Bystrzyckiej w Dziećmorowicach. Pijany kierujący bez uprawnień, wjechał w grupę pieszych.

Do zdarzenia doszło około godziny 19.00 w Dziećmorowicach, 46-letni mężczyzna, kierujący samochodem osobowym marki VW, na prostym odcinku drogi stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na prawe pobocze, którym szło dwóch młodych chłopców. Siła uderzenia była potężna. Chłopców odrzuciło aż do rowu. 13-latek doznał urazu obu nóg, klatki piersiowej oraz skręcenia stawu skokowego prawej nogi. Straszy 16-letni kolega urazu prawej nogi. Obaj trafili do jednego z wałbrzyskich szpitali. Pierwszej pomocy udzielili im okoliczni mieszkańcy. Jak opowiadali dziennikarzom naszego portalu, obaj chłopcy przez cały czas byli przytomni.

W wypadku ranni zostali również kierowca i pasażerka samochodu. 41-letnia kobieta doznała wstrząśnienia mózgu oraz złamania prawego nadgarstka, a kierujący bez uprawnień, 46-letni mieszkaniec Wałbrzycha wstrząśnienia mózgu i złamania nosa. Ich również zabrało pogotowie. Zarówno pasażerka jak i kierujący byli pod wpływem alkoholu. Kobieta miała 1,08‰ alkoholu w organizmie. Od kierującego pobrano krew do badań. Im również mieszkańcy udzielili pomocy. Czekając na przyjazd straży pożarnej czuwali nad bezpieczeństwem kierowcy, który był przygnieciony przez samochód. Leżał pod nim, bo wypadł przez szybę.

Pojazd zabezpieczono na strzeżonym parkingu Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu. Za spowodowanie wypadku, jazdę pod wpływem alkoholu i bez uprawnień do kierowania, mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności nawet do lat 12.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Wojskowi w powiecie

Na zaproszenie starosty Krzysztofa Kwiatkowskiego ziemię wałbrzyską odwiedzili  żołnierze z 12 Szczecińskiej

Wypadek paralotniarza

\W okresie wakacyjnym niemal codziennie dochodzi do wypadków w rejonie działania Grupy
Go to Top