Pijany ukradł koledze samochód

w 112

Policjanci każdego dnia podejmują działania mające na celu wyeliminowanie nieodpowiedzialnych uczestników ruchu drogowego, którzy za kierownice swoich pojazdów wsiadają bez wymaganych uprawnień do kierowania oraz pod wpływem alkoholu. Przedwczoraj w nocy funkcjonariusze z Głuszycy dokonali zatrzymania takiego właśnie kierującego. Okazało się, że 19-latek chwile wcześniej ukradł prowadzony przez siebie samochód osobowy swojemu dobremu koledze.

6 stycznia około godziny pierwszej w nocy policjanci Komisariatu Policji w Głuszycy zatrzymali na gorącym uczynku przestępstwa mężczyznę, który kierował na ul. Turystycznej w miejscowości Grzmiąca samochodem osobowym w stanie nietrzeźwości. Badanie alkomatem wykazało ponad pół promila alkoholu w jego organizmie. Ponadto 19-letni mieszkaniec Głuszycy Górnej nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

W toku wykonanych czynności procesowych miejscowi funkcjonariusze ustalili, że podejrzany dwie godziny wcześniej odwiedził swojego kolegę, ukradł mu kluczyki, a następnie – właśnie w stanie nietrzeźwości – wyjechał jego samochodem na drogę. Nastolatek przyznał się do popełnienia wszystkich czynów i stanie teraz przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od 112

Auto uderzyło w drzewo

Jedna osoba została poszkodowana w wypadku, do którego doszło przed chwilą na
Go to Top