Piknik po strażacku

Piknik po strażacku

w Aktualności

Pokaz ratownictwa drogowego, występy artystyczne oraz mecz z udziałem kobiet – to tylko część atrakcji, które czekały na gości pikniku strażackiego w Głuszycy.

Publiczność mogła zobaczyć, w jaki sposób strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Głuszycy Górnej pomagają poszkodowanym w czasie przeprowadzonego pokazu ratownictwa drogowego. Dla dzieci przygotowano zabawy i zawody sprawnościowe z drobnymi nagrodami. Rozstrzygnięty został także konkurs plastyczny pod patronatem OSP w Głuszycy Górnej pod nazwą „Co w trawie piszczy? Czyli nie wypalaj traw- ja tu mieszkam". W konkursie wzięli udział głuszyccy uczniowie szkół podstawowych. O oprawę muzyczną zadbały dwie głuszyckie grupy: Orkiestra Dęta i Chór Seniorów "Renoma". W trakcie pikniku pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej w Głuszycy przeprowadzili akcję Dzień Dawcy Szpiku, w której uczestniczyło wielu głuszyczan, zgłaszających swą gotowość niesienia pomocy osobom chorym na białaczkę.Kulminacyjnym punktem piknikowego programu był pierwszy w historii Głuszycy mecz piłkarski z udziałem kobiet. O puchar walczyły zawodniczki z drużyny FC Mamy z młodszymi o jedno pokolenie głuszyckimi gimnazjalistkami z drużyny FC Córki. Po pasjonującej i zaciętej walce wynikiem 2:0 zwyciężyły FC Mamy. Kolejny mecz rozegrali Strażacy, którzy zmierzyli się z zespołem Samorządowców. Mecz zakończył się wynikiem 3: 0 dla Samorządowców.

Odznaki Wzorowego Strażaka przekazane przez Wojewódzki Zarząd OSP otrzymało pięciu głuszyckich druhów: Andrzej Sokołowski, Dawid Sokołowski, Grzegorz Grzybowski, Bartosz Jaworski i Kazimierz Jerzyk. -Wyrażam wdzięczność za Państwa pełną poświęcenia służbę w Ochotniczej Straży Pożarnej w Głuszycy Górnej w obronie ludzkiego życia i mienia – dziękował w imieniu mieszkańców dwudziestu głuszyckim członkom OSP burmistrz Głuszycy Roman Głód.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Wojskowi w powiecie

Na zaproszenie starosty Krzysztofa Kwiatkowskiego ziemię wałbrzyską odwiedzili  żołnierze z 12 Szczecińskiej

Wypadek paralotniarza

\W okresie wakacyjnym niemal codziennie dochodzi do wypadków w rejonie działania Grupy
Go to Top