Piłeś nie jedź! Bądź bezpiecznym kierowcą

Piłeś nie jedź! Bądź bezpiecznym kierowcą

w Aktualności

Fundacja KRZYŚ oraz fundacja Responsible Young Drivers, wspólnie z Akademią Jazdy Piotra Starczukowskiego oraz innymi partnerami, przystapiły do dzisiejszej, VII edycji kampanii „Europejska Noc Bez Wypadku". Akcja odbyła się jednocześnie we wszystkich krajach Unii Europejskiej.

Celem tego międzynarodowego przedsięwzięcia, zainspirowanego przez działania belgijskiej fundacji Responsible Young Drivers, jest ograniczenie liczby nietrzeźwych kierowców na drogach. W tym roku „Europejska Noc Bez Wypadku" odbywała się w połączeniu z kampanią „Piłeś? Nie jedź!", której celem również jest walka z kierowcami prowadzącymi pod wpływem alkoholu. 

VII edycja kampanii „Europejska Noc Bez Wypadku" odbyła się m.in. dzięki zaangażowaniu ponad 180 wolontariuszy. Ochotnicy byli obecni w 50 klubach 25 polskich miast: Warszawy, Rzeszowa, Katowic, Opola, Olsztyna, Szczytna, Mrągowa, Nidzicy, Gdańska, Sopotu, Kościerzyny, Bartoszyc, Krakowa, Bydgoszczy, Szczecina, Kielc, Wrocławia, Częstochowy, Mielca, Lublina, Gliwic, Zabrza, Bytomia, Rybnika oraz Wałbrzycha. Wolontariusze namawiali kierowców, aby wykazali się odpowiedzialnością i nie spożywali alkoholu, dzięki czemu będą mogli bezpiecznie odwieźć swoich znajomych. Uczestnicy kampanii, na znak przyłączenia się do akcji, zakładali niebieską opaskę-bransoletkę. To deklaracja, że osoby te nie będą piły tej nocy alkoholu.W momencie opuszczania klubu osoby z opaskami będą mogły przebadać się alkomatem. Natomiast osoby, u których został wykryty alkohol w wydychanym powietrzu, były zachęcane do pozostawienia pojazdu i skorzystania z alternatywnej formy transportu.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

„Cyfrowa Gmina”

Gmina Czarny Bór otrzymała wsparcie w wysokości 100 tysięcy złotych na rozwój

Wojskowi w powiecie

Na zaproszenie starosty Krzysztofa Kwiatkowskiego ziemię wałbrzyską odwiedzili  żołnierze z 12 Szczecińskiej
Go to Top