Piłkarze PWSZ celują w podwójną koronę

Piłkarze PWSZ celują w podwójną koronę

w Sport

Jedenaste miejsce wywalczyli siatkarze Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w finale Akademickich Mistrzostw Polski. Zwyciężyła reprezentacja UWM Olsztyn, z którą w meczu grupowym wałbrzyszanie przegrali 0:2. A już w poniedziałek do walki na zielonej, choć sztucznej murawie, przystąpią piłkarze PWSZ.

Tak, jak przypuszczał Janusz Ignaczak – trener siatkarzy, Akademickie Mistrzostwa Polski stały pod znakiem dominacji Olsztyna. Pech wałbrzyszan polegał na tym, iż już w grupie przyszło nam się zmierzyć z późniejszym złotym medalistą. To był trzeci mecz PWSZ w stolicy kraju. Wcześniej bowiem nasi przegrali z PWSZ Kalisz 1:2 oraz pokonali AGH Kraków 2:1. Tym samym podopieczni trenera Ignaczaka zajęli 3. miejsce w swojej grupie i w rezultacie pozostała im walka o 9. pozycję, przegrana niestety z PWSZ Piła 1:2. Koniec końców wyjazd do Warszawy przyniósł 11. miejsce wałbrzyszan – to wynik wygranej z Uniwersytetem Zielonogórskim 2:1.

Znacznie większe oczekiwania towarzyszą nadchodzącym meczom piłkarzy. Do rozgrywek na zielonej murawie nasi przystąpią bowiem jako Akademiccy Mistrzowie Polski w Futsalu, dzięki czemu nie musieli brać udziału w eliminacjach, ale od razu awansowali do dolnośląskiego półfinału, którego stawką jest udział w finale wojewódzkim, a następnie start w półfinale AMP. Do udziału w najbliższych spotkaniach trener Bubnowicz najprawdopodobniej powoła 17 graczy: Rafała Wodzyńskiego, Dariusza Michalaka, Marka Wojtarowicza, Adama Kłaka, Michała Łaskiego, Błażeja Gromniaka, Macieja Udoda, Pawła Tobiasza, Tomasza Wepę, Marcina Morawskiego, Jana Rytko, Pawła Sokoła, Michała Starczukowskiego, Adriana Moszyka, Dominika Janika, Michała Starczukowskiego oraz Michała Golasińskiego. Jak zapewne wnikliwi fani piłki nożnej mogli zauważyć, praktycznie cały skład PWSZ oparty jest na II-ligowym Górniku. To oczywiście duży plus naszej drużyny, choć należy również pamiętać o wynikającym z tego ryzyku. -Gdyby rozgrywki studentów odbyły się po zakończeniu sezonu, to byłbym niemal spokojny o ich wynik. Nie wolno jednak zapominać, iż dla nas priorytetem są rozgrywki ligowe, stąd niektórzy zawodnicy mogą grać nieco asekuracyjnie, aby zachować siły na kolejne mecze w II lidze, a przede wszystkim uniknąć niepotrzebnych kontuzji. Z drugiej jednak strony naszym występem firmujemy PWSZ, tak więc nie możemy przynieść wstydu- poinformował trener Bubnowicz. Szkoleniowiec wałbrzyszan miał na myśli ubiegły rok, gdy reprezentacja uczelni z ulicy Zamkowej musiała obejść ze smakiem. Obecnie taka sytuacja nie ma prawa się powtórzyć. -Naszym celem jest awans do strefy medalowej. Każdy inny wynik będzie sporą porażką- podkreślił pan Robert. Warto dodać, iż półfinały AMP odbędą się w Turawie obok Opola, a finały na początku czerwca w Błażejewku w Wielkopolsce.Bartłomiej Nowak

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Sport

Tenis na wózkach

Już po raz VIII zawodnicy walczyli podczas Turnieju Tenisa ziemnego na wózkach.

Wyścig kolarski w Jaczkowie

Deszczowa aura nie odstraszyła najbardziej wytrwałych miłośników jednośladów. Tak jak przystało na
Go to Top