Pisarz z blogiem

Pisarz z blogiem

w Kultura

Mirosław Sośnicki, pisarz mieszkający w Jaworniku w gminie Walim, uruchomił swojego bloga. – Będę na nim opowiadał o swomi pisaniu, a także odpowiadał na pytania od czytelników – zapowiada.

– Odkąd pamiętam, chciałem pisać. W drugiej klasie szkoły podstawowej zacząłem swoją pierwszą powieść. Pamiętam, że bohaterowie mieli podjąć bardzo ważną decyzję. Zjeżdżanie na sankach albo szukanie złota i drogocennych kamieni w opuszczonej fabryce zegarków. Po napisaniu kilku stron tej znakomicie zapowiadającej się powieści, życie się o mnie upomniało. Pognałem na podwórko i tam zostałem na sporo lat – tak zaczyna się blog Mirosława Sośińskiego, dostępny pod adresem: sosnicki.blog.onet.pl/

Mirosław Sośnicki to pisarz, dziennikarz i polityk, poseł na Sejm I kadencji. Po ukończeniu liceum ogólnokształcącego w Świdnicy w latach 70. zajmował się fotografią, współpracował też z Tomkiem Tryzną. W 1980 związał się z "Solidarnością", współtworzył tygodnik "Niezależne Słowo", wydawany w województwie wałbrzyskim.

Autor powieści "Wzgórze Pana Boga", "Astrachówka" i najnowszej – "Miłość, tylko miłość".

Na podstawie „Astrachowki" Sośnicki pisze scenariusz filmowy pt. „Gracz" . Jest producent, jest reżyser (Wiesław Saniewski), planowana jest doskonała obsada aktorska. Niestety, jak zwykle skończyło się na braku pieniędzy. W 2009 roku ukazuje się „Miłość, tylko miłość". Powieść spotyka się z uznaniem dziennikarzy oraz krytyków. Została bardzo ciepło przyjęta przez czytelników. Została przetłumaczona na język języki włoski i niemiecki. Jest duża szansa, że zostanie wydana w tych krajach. Jesienią 2010 we Włoszech ukaże się „Wzgórze Pana Boga".

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Kultura

„Artyści dzieciom”

W średniowiecznej scenerii Zamku Grodno odbył się wernisaż wystawy ” Artyści dzieciom-

SILENTlive

W marcu minęło już trzynaście długich lat zespołu SILENTlive. Grupa od dłuższego

„Poszukiwania”

W  piątek, 16 kwietnia, odbyło się otwarcie wystawy Łukasza Karkoszki „Poszukiwania” w
Go to Top