Planowy awans Górnika

Planowy awans Górnika

w Sport

Piłkarze Górnika jako ostatni awansowali do półfinału Pucharu Polski na szczeblu okręgowym. W wtorkowym spotkaniu lider III ligi odprawił prowadzącą w klasie okręgowej Victorię Świebodzice 5:1 i w kolejnej odsłonie rozgrywek, do której dojdzie wiosną przyszłego roku, zmierzy się z Polonią Stalą Świdnica.

Ćwierćfinałowy mecz w Świebodzicach rozpoczął się zgodnie z oczekiwaniami, czyli od gola wałbrzyszan, którzy już po kilkunastu sekundach prowadzili 1:0. Błąd miejscowych przy wyprowadzaniu piłki z pola karnego wykorzystał Damian Migalski i Marcin Jaskółowski musiał po raz pierwszy sięgnąć do siatki. Szybko zdobyty gol chyba zdekoncentrował przyjezdnych, gdyż wystarczył pierwszy groźniejszy wypad podopiecznych Macieja Jaworskiego i w efekcie po strzale Marcina Bałuta mieliśmy remis. Utrata bramki zdenerwowała głównie Marcina Orłowskiego, który postanowił wziąć ciężar zdobywania goli na swoje barki. Już w 8 minucie kapitan Górnika wpisał się po raz pierwszy na listę strzelców, a po zmianie stron uczynił to również w 57 i 73 minucie. Wtorkowy mecz zakończył się jednak zwycięstwem biało-niebieskich 5:1, gdyż jako czwarty do bramki Victorii trafił Maksym Tatuśko, który przebywał na boisku zaledwie 120 sekund, a mimo to skutecznie wykończył akcję przyjezdnego zespołu. W półfinale PP rywalem podopiecznych Roberta Bubnowicza i Marcina Morawskiego będzie Polonia Stal Świdnica, podczas gdy w drugiej parze zmierzą się Orzeł Ząbkowice Śląskie i Lechia Dzierżoniów. Do spotkań o awans do finału dojdzie jednak dopiero wiosną przyszłego roku.

Pucharowy pojedynek to już niemal zamierzchła przeszłość. Obecnie liczy się jedynie zaplanowana na ostatnią sobotę listopada potyczka w ramach XV kolejki III ligi. Naszym najbliższym przeciwnikiem będzie KP Brzeg Dolny, a więc zespół, który zamyka klasyfikację, a ponadto jako jedyny w stawce wszystkich drużyn nie odniósł zwycięstwa. Z dużym zatem prawdopodobieństwem można stwierdzić, iż Górnicy nie powinni mieć absolutnie żadnych problemów z wywalczeniem kolejnego kompletu punktów. Czy tak będzie w istocie, o tym przekonamy się od godziny 13, gdyż o tej porze rozpocznie się mecz na Ratuszowej.

Victoria Świebodzice – Górnik Wałbrzych 1:5 (1:2)

Bramki: 0:1 Damian Migalski (1), 1:1 Marcin Bałut (4), 1:2 Marcin Orłowski (8), 1:3 Marcin Orłowski (57), 1:4 Maksym Tatuśko (62), 1:5 Marcin Orłowski (73)

Górnik: Jaroszewski, Orzech, D. Michalak, Mrowiec, Rytko (71 Krzymiński), Sawicki (77 Sobiesierski), Oświęcimka, G. Michalak (46 Surmaj), Radziemski, Orłowski, Migalski (60 Tatuśko). Trenerzy Robert Bubnowicz oraz Marcin Morawski

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Sport

Wyścig kolarski w Jaczkowie

Deszczowa aura nie odstraszyła najbardziej wytrwałych miłośników jednośladów. Tak jak przystało na
Go to Top