Planują ożywić Dzikowiec

Planują ożywić Dzikowiec

w Aktualności

Przez trzy dni wszyscy mieszkańcy powiatu wałbrzyskiego oraz goście, którzy przyjadą do Boguszowa – Gorców będą mogli za darmo pojeździć kolejką linową na Dzikowcu.

Szansa na bezpłatny przejazd związana jest z organizacją Boguszowskiej Majówki, imprezy rekreacyjno- rozrywkowej, która odbędzie się 1 maja 2009 r. na terenie Kompleksu Sportowego pod Dzikowcem. W programie festynu m.in. występy zespołów muzycznych, pokazy taneczne, gry, zabawy sportowo-rekreacyjne dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych.

 

O wyciągu

 

Wyciąg kanapowy z dwuosobowym krzesełkiem typu 2 – CLF Doppelmyayr. Długość wyciągu na północnych stokach Dzikowca wynosi 779,7 m przy różnicy poziomów 221 m. Przepustowość wyciągu planowana jest na 1100osób/godzinę, przy liczbie krzesełek 99 szt. Średnie nachylenie stoku 30% a maksymalne 59%. Czas jazdy ok. 7 min. w jedną stronę. Maksymalna prędkość jazdy: zimowa – 1,8 m/s a letnia 1,4 m/s/. Obok stoku głównego dostępna jest nartostrada w lesie o długości ok. 1500m o mniejszej skali trudności. Obie trasy zjazdowe kończą się przy dolnej stacji kolei. Docelowo planowane jest wykonanie naśnieżania stoku, zakup ratraka oraz rozbudowa tras narciarskich. Dalszy program rozwoju jest bardzo ambitny, bowiem przewiduje budowę punktu widokowego na Dzikowcu, doprowadzenie drogi, wody, urządzeń do zaśnieżania stoku zjazdowego, zagospodarowania tras biegowych, budowę urządzeń sanitarnych, gastronomii oraz dokończenia budowy hotelu na bazie pozostałych obiektów z czasów wielkiej inwestycji realizowanej ćwierć wieku temu przez Gwarectwo Dolnośląskie. Wyciąg zgodnie z założeniami ma funkcjonować już w sezonie zimowym 2009/2010. Pozostałe elementy infrastruktury będą realizowane w miarę uzyskiwania niezbędnych środków finansowych.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Srebrny Krzyż dla starosty

Krzysztof Kwiatkowski, starosta powiatu wałbrzyskiego został odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi .

Pierwszy etap wykonany

Blisko 3,2 mln złotych kosztować będzie przebudowa drogi powiatowej nr 3383D- ul.

Powiat pomaga

Żarowski Eletrolux przekazał powiatowi wałbrzyskiemu zmywarkę. Sprzęt trafił do miejsca, gdzie przebywają

Toyota z pomocą Ukrainie

Aż230 obywateli Ukrainy pracuje łącznie w fabrykach Toyoty w Wałbrzychu i Jelczu-Laskowicach.
Go to Top