Płynie fala pomocy dla powodzian

Płynie fala pomocy dla powodzian

w Gospodarka

– Dzięki hojności naszych klientów oraz dostawców udało się już zebrać ponad 10 ton żywności i środków czystości – informuje Dominika Kulesza, rzecznik prasowy sieci POLOmarket. W sklepach sieci na terenie całej Polski – także w Wałbrzychu – trwa zbiórka darów dla powodzian.

Wspólna akcja Caritas Polska i POLOmarket spotkała się z ogromnym odzewem. Zbiórka darów rozpoczęła się w poniedziałek, a już udało się zgromadzić ponad 10 000 kg darów. – Zdecydowaliśmy się przedłużyć termin zbiórki o następny tydzień do 6 czerwca – informuje Dominika Kulesza. – Nasi klienci, podczas zakupów, do specjalnie wyznaczonych i oznaczonych koszy wkładają produkty, które chcą przekazać osobom poszkodowanym przez powódź, także dostawcy bardzo szybko zareagowali na apel o pomoc i włączyli się do akcji. Firmy przekazują: ręczniki kuchenne, rękawice gumowe, żywność – dodaje.

Zebrane do tej pory dary zostaną zawiezione przez ciężarówki POLOmarketu do Sandomierza, gdzie tysiące osób z zalanych terenów czekają na pomoc. Żywność i środki czystości zostaną przekazane do Caritasu Diecezji Sandomierskie, który rozda je osobom poszkodowanym.

Pierwszy transport z pomocą od sieci POLOmarket trafił do Sandomierza już w środę. – Ofiarowaliśmy powodzianom 50 000 litrów wody pitnej, bo na terenach zalanych będzie jej brakowało jeszcze przez wiele dni – podkreśla Kulesza.

Zbiórka darów w sklepach POLOmarket będzie trwała do niedzieli 6 czerwca.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*