Pochwal się talentem i zgarnij kasę

w Kultura

Jeśli śpiewasz, tańczysz, tworzysz kabaret lub grasz w zespole – zgłoś się do Dolnośląskiej Ligii Talentów. Pula nagród wynosi 15 tysięcy złotych. Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 8 maja.

Dolnośląska Ligia Talentów to przegląd amatorskiej twórczości artystycznej solistów i zespołów z terenu Dolnego Śląska. Pierwsze przesłuchania do eliminacji już 11 maja w Kamiennej Górze, gdzie zostanie wyłoniona dwudziestka najciekawszych artystów. I to oni 25 maja powalczą w Głuszycy, podczas eliminacji, o trzy miejsca w finale, jaki będzie miał miejsce jesienią Teatrze Polskim we Wrocławiu. Pula nagród to 15 tys. zł (I miejsce: 7 tys. zł, II miejsce – 5 tys. zł; III miejsce – 3 tys. zł) oraz promocja twórczości. W ramach konkursu wykonawcy będą mieli za zadanie prezentację jednego utworu muzycznego lub pokazu scenicznego (piosenka, pieśń, przyśpiewka, piosenka biesiadna, forma teatralne, kabaretowa, taneczna i inna przyjęte przez organizatora), z dowolnym akompaniamentem (akompaniator, zespół instrumentalny, półplayback – kaseta audio, CD, MD lub a cappella) lub przy zastosowaniu własnej aranżacji sceny.

Dla uczestników z terenu byłego woj. wałbrzyskiego (powiat dzierżoniowski, świdnicki, wałbrzyski, kłodzki, ząbkowicki, kamiennogórski, jaworski oraz miasto Wałbrzych) przesłuchania wstępne do eliminacji będą miały miejsce 11 maja o godz. 10.00  w Centrum Kultury w Kamiennej Górze. Aby zakwalifikować się do wstępnych przesłuchań, należy zgłosić swój poprzez email lub osobiście do 8 maja (szczegóły na stronie www.dolita.pl). Kontakt z organizatorem: tel. 5000.11.575. Organizatorem Dolnośląskiej Ligii Talentów jest Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu, a współorganizatorami: Centrum Kultury – Miejska Biblioteka Publiczna w Głuszycy, Starostwo Powiatowe w Głogowie, Starostwo Powiatowe w Bolesławcu oraz Burmistrz Miasta Strzelina. Patronat honorowy nad przedsięwzięciem objął marszałek Radosław Mołoń.Relacja z poprzedniej edycji oraz wszelkie niezbędne informacje nt. DLT na stronie www.dolita.pl. Fragmenty koncertu inauguracyjnego, w którym zaprezentowali się finaliści I edycji DLT, można obejrzeć na FB, gdzie Dolnośląska Liga Talentów posiada swoje oficjalne konto.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Kultura

Równorzędne nagrody

Organizowany przez Gminę Czarny Bór, Kopalnię Mineral Polska Sp. z o. o.

„Artyści dzieciom”

W średniowiecznej scenerii Zamku Grodno odbył się wernisaż wystawy ” Artyści dzieciom-

SILENTlive

W marcu minęło już trzynaście długich lat zespołu SILENTlive. Grupa od dłuższego
Go to Top